Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Na drogach rusza akcja "Znicz" (aktualizacja)

Autor admin
Data utworzenia: 30 październik 2013, 09:15 Wszystkich komentarzy: 1


Na drogach rusza akcja "Znicz" (aktualizacja)

Z ostatnim dniem października ruszy policyjna akcja „Znicz”. Przez 4 dni policjanci prowadzić będą wzmożone kontrole na drogach aby zadbać o bezpieczeństwo wszystkich odwiedzających groby bliskich.

Działania policjantów nie będą obejmować jedynie ulic w pobliżu cmentarza. Większość dróg w mieście objętych będzie wzmożoną kontrolą funkcjonariuszy. Mundurowi badać będą stan techniczny pojazdów i trzeźwość kierujących. Spory nacisk położony zostanie również na przestrzeganie obowiązujących na danych odcinkach ograniczeń prędkości. Słowem – policjanci dołożą wszelkich sił aby ruch w te „tłoczne” dni przebiegał prawidłowo i bez problemów dla kierowców oraz pieszych.

Poniżej prezentujemy kilka zasad, o których przestrzeganie prosi policja:

  • dostosowywać prędkość do warunków panujących na drodze,

  • nie przekraczać prędkości obowiązującej na danym odcinku drogi,

  • utrzymywać bezpieczny odstęp między pojazdami,

  • używać świateł mijania,

  • stosować pasy bezpieczeństwa, urządzenia do przewozu dzieci – foteliki, siedziska,

  • zwracać szczególną uwagę na pieszych, a także na znaki drogowe, gdyż w tych dniach obowiązywać będą nowe oznaczenia. Dotyczy to zwłaszcza rejonów wokół cmentarzy. W newralgicznych miejscach ruchem kierować będą policjanci i to do ich poleceń w pierwszej kolejności należy się stosować.

Dobrym wyjściem w trakcie świątecznych dni jest rezygnacja z wyjazdu na cmentarz własnym samochodem, szczególnie, że temperatura w te dni nie powinna odbiegać od obecnej. Im mniej pojazdów tym mniejsze szanse na kolizje. Jeśli już zdecydujemy się na wyjazd własnym samochodem korzystajmy tylko z wyznaczonych parkingów, zaś w aucie nie zostawiajmy w widocznym miejscu wartościowych przedmiotów. Idąc na cmentarz nie warto zabierać ze sobą większych sum pieniędzy. Przy grobach nie zostawiajmy torebek na ławkach, gdyż tłok i wzmożony ruch sprzyja "złodziejskim okazjom”. Warto zachować czujność i pilnować swoich rzeczy.


Aktualizacja (31.10.2013)

Około godziny 15.00 ruch w okolicach cmentarza był tylko nieznacznie zwiększony, jednak z każdą kolejną minutą ilość samochodów rosła. Kulminacji w dniu dzisiejszym możemy spodziewać się w okolicach godziny 17-18, gdy większość z nas wróci z pracy i uda się na groby bliskich. Pamiętajmy o zachowaniu szczególnej ostrożności - uważajmy zarówno na inne samochody jak i na pieszych.Komentarze

szkoda jeszcze ze nie zabronione jest chociaż ze dwa dni przed swietem wjazd na cmentarz samochodem kierowcy jak by mogli to pod sam pomnik podjechali to jest przegięcie nie powiem czego co ci kierowcy robia a zarządca cmetarza ma to gleboko porażka jakas tam jest miejsce gdzie ludzie powinni isc bez stresu to ja dzis sama mialam cisnienie chyba do trzystu w glowie sie nie miesci
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.