Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Warsztaty krawieckie w Gimnazjum nr 2 w Chojnowie

Autor Uczniowie Gimnazjum nr 2
Data utworzenia: 22 listopad 2013, 11:43 Wszystkich komentarzy: 0


Warsztaty krawieckie w Gimnazjum nr 2 w Chojnowie

Dnia 8 listopada bieżącego roku w naszej szkole odbyły się pierwsze warsztaty krawieckie, zorganizowane z inicjatywy pani Pauliny Rajczakowskiej – nauczycielki języka angielskiego w naszej szkole. Prowadzi je z nami młoda projektantka mody – pani Jagoda Kawicka. Uczestnikami zajęć są uczniowie naszej szkoły działający w kole ekologicznym o nazwie Kapituła Zielonej Flagi.

Celem zajęć jest wprowadzenie w życie popularnej zasady 3R, czyli REDUCE - unikaj kupowania zbędnych rzeczy, REUSE - użyj powtórnie oraz RECYCLE czyli utylizuj. Poprzez te warsztaty chcielibyśmy dać nowe życie materiałom włókienniczym, a dodatkowo samodzielnie stworzyć niepowtarzalne kreacje i przedmioty. Poprzez warsztaty odkrywamy naszą kreatywną i twórczą stronę. Z zaciekawieniem słuchaliśmy rad i wskazówek początkującej kreatorki mody. Nauczyliśmy się patrzeć i myśleć nieszablonowo i dzięki temu odkryliśmy jak w prosty sposób ze zwykłej pary dżinsowych spodni zrobić sukienkę, a co najważniejsze, uwierzyliśmy, że sami możemy tego dokonać.


Zostaliśmy podzieleni na pary, z których każda tworzyła ,,coś” za pomocą różnych materiałów krawieckich. Podczas pracy w naszych głowach urodziło się mnóstwo pomysłów, które za pomocą igły, nitki i materiału zaczynamy wprowadzać w życie. Każda para ma własny, oryginalny pomysł na ubranie. Już po czterech godzinach lekcyjnych z pomocą pani Jagody zaczęły powstawać i nabierać kształtów przeróżne ubrania. Największą satysfakcję przynosi fakt, że robimy to własnoręcznie.


Jesteśmy bardzo zadowoleni z warsztatów. Mogliśmy wykazać się umiejętnościami szycia i projektowania, a co najważniejsze pobudzić naszą wyobraźnię. Podczas zajęć miło spędzaliśmy czas rozwijając swoje umiejętności artystyczne jak i manualne. Były to pierwsze, lecz nie ostatnie takie warsztaty w naszej szkole. Dają nam one możliwość na odkrywanie w sobie talentów. Mamy już pomysły na następne nasze spotkania. Już niedługo będziemy mogli pochwalić się efektami naszej pracy.

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.