Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Wybierali szkoły podczas V Legnickich Prezentacji Edukacyjnych (foto+video)

Autor admin
Data utworzenia: 06 luty 2014, 12:02 Wszystkich komentarzy: 0


Wybierali szkoły podczas V Legnickich Prezentacji Edukacyjnych (foto+video)

Szkoły ponadgimnazjalne i wyższe z Legnicy, Chojnowa, Wrocławia czy Zielonej Góry zaprezentowały swoją ofertę edukacyjną w trakcie V Legnickich Prezentacji Edukacyjnych. Do Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Legnicy przybyły tłumy gimnazjalistów i licealistów, aby ułatwić sobie wybór dalszej drogi kształcenia.

Gości powitał prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski wraz z rektorem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej prof. Ryszardem Pisarskim.

- Kiedy organizowaliśmy pierwszą edycję nie zakładaliśmy, że ta formuła spotka się z tak dużym zainteresowaniem. Co roku widać, że jest potrzeba na organizowanie takich dużych targów edukacyjnych, które umożliwiają w jednym miejscu zarówno szkołom ponadgimnazjalnym z Legnicy oraz uczelniom wyższym zaprezentowanie swoich ofert edukacyjnych, zapoznanie potencjalnych kandydatów z zasadami rekrutacji w roku 2014 – mówił Przemysław Kulon, z działu Promocji i Wydawnictw PWSZ im. Witelona w Legnicy.

W trakcie V Legnickich Prezentacji Edukacyjnych nie zabrało Powiatowego Zespołu Szkół z Chojnowa. Uczniowie wraz z nauczycielami z naszego miasta udzielali wszystkim zainteresowanym kształceniem w chojnowskiej placówce szczegółowych informacji. - Jaki jest kierunek kształcenia w Powiatowym Zespole Szkół oraz co mogą osiągnąć po skończeniu tej szkoły – zdradził pytania jakie zadawali gimnazjaliści wysłannikom chojnowskiej szkoły jeden z uczniów.


Około godziny 10 wszyscy goście mogli obejrzeć krótki pokaz ratownictwa medycznego w wykonaniu Koła Naukowego Młodych Medyków PWSZ im. Witelona w Legnicy. - Występujemy w szkołach, dokształcamy dzieci, zaczynając od przedszkola, po licea – mówił Jakub, członek Koła Medyków. - To wzbudza zainteresowanie i poszerza wiedzę. Przez to młodzież interesuje się bardziej pierwszą pomocą i zwraca uwagę na pracę pogotowia – o zaletach pokazów mówiła Ewa, jedna z osób organizujących prezentację.


- Bardzo fajnym aspektem targów jest to, że możemy porozmawiać z uczniami, którzy chętnie zdradzają nam „kulisy” nauki na uczelni. Pomijając poziom kształcenia, który możemy poznać czytając przeróżne rankingi w prasie dla mnie bardzo liczy się klimat na uczelni. Dzięki rozmowom z przedstawicielami interesującej mnie szkoły upewniłam się, że dokonałam słusznego wyboru – chwaliła V Legnickie Prezentacje Edukacyjne maturzystka z Legnicy dodając – Muszę tylko dobrze napisać maturę i dostać się na wymarzony kierunek.

fot. M. Kamiński
Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.