Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Pysznie w Chojnowie - Święto Pizzy w Piccolo Mondo (foto + video)

Autor admin
Data utworzenia: 10 luty 2014, 11:43 Wszystkich komentarzy: 1


Pysznie w Chojnowie - Święto Pizzy w Piccolo Mondo (foto + video)

Pizzę znano już w Starożytnej Grecji. Wtedy był to płaski chleb posmarowany oliwą, czosnkiem i posypany ziołami. Stamtąd trafiła do Rzymu, stając się niezwykle popularną potrawą w Neapolu. Był to ostatni krok przed wielką, europejską karierą. Dziś jest jednym z najpopularniejszych dań na całym świecie. Wczoraj, tj. 9 lutego obchodziliśmy jej dzień – Międzynarodowe Święto Pizzy.

Pizza zawsze kojarzyła się ze spotkaniami. Często jest tylko pretekstem do randki, zazwyczaj jednak jest głównym bohaterem rozmów przy stole. Przez to kojarzy się ze wspólnym spędzaniem wolnego czasu oraz przyjemnością, nie tylko z jedzenia. Ileż to razy ten płaski, pełen dodatków, okrągły placek słyszał słowa „kocham cię” czy nawet tekst oświadczyn... Naturalnym stało się uczczenie tej wyjątkowej potrawy. Postanowiono dzień 9 lutego uznać Międzynarodowym Świętem Pizzy. Tego dnia wszyscy zapominamy o rygorystycznych dietach, spotykamy się w pizzeriach i spożywamy ulubione rodzaje okrągłego placka – margheritę, spinaci, con funghi czy sicilianę. Tak właśnie było w Piccolo Mondo, która swój debiut ze świętowaniem tego pysznego dnia miała rok temu.


Już przed godziną 15, na którą zaplanowano początek świętowania, Piccolo Mondo nawiedziły tłumy najmłodszym pizzożerców. Jeszcze przed wejściem gości witały balony wskazujące, że nie jest to kolejna, normalna, leniwa niedziela. Obok pizzerii nie można było przejść obojętnie – zapach pieczonej pizzy nęcił i ciągnął do lokalu. Tuż po przekroczeniu progu na milusińskich czekała sympatyczna pani z zestawem farb do malowania twarzy, spod ręki której wyszło wielu bohaterów komiksów, księżniczek, zwierzątek i innych postaci. Kolejka do miejsca, w którym dzieci w mgnieniu oka stawały się bohaterami ze snów był bardzo długa.


Na dzieci czekały również inne atrakcje. Nie brakowało konkursów – najmłodsi goście malowali pizzę według własnego pomysłu, wybrano „chojnowskiego pożeracza pizzy”, recytowano wiersze i śpiewano piosenki, gdzie głównym tematem oczywiście była pizza. Nagrodami były uwielbiane przez dzieci słodkości.


Po godzinie 18, gdy słońce zaszło za horyzont do Pizzerii Piccolo Mondo zaczęli przybywać starsi miłośnicy pizzy. Przy dźwiękach znanych włoskich utworów śpiewanych przez Antonio delektowano się śródziemnomorskimi przysmakami i wspaniale bawiono biorąc udział w konkursach, takich jak np. podnoszenie skrzynki z napojami. Nie zabrakło oczywiście nagród. Zapach pizzy, smak aromatycznego wina, liczne przysmaki na stołach i muzyka mogły sprawić, że zapominaliśmy o tym gdzie jesteśmy, myślami przenosząc się do włoskiej restauracji... Z włoską nutą w głowie i smakiem pysznej pizzy w ustach zapraszamy za rok!Komentarze

Please try Google before asking about Recommended Product Info 2de3a9d
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.