Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Nowa kamienica przy ul. Kościuszki 7 - budynek bez barier architektonicznych.

Autor artykuł sponsorowany
Data utworzenia: 12 luty 2014, 10:00


Nowa kamienica przy ul. Kościuszki 7 - budynek bez barier architektonicznych.

Jakiś czas temu wspominaliśmy o firmie „D.S Dariusz Sywak” stawiającej domy z keramzytu. Opisywaliśmy materiał, przedstawialiśmy etapy budowy.

Kamienicę przy ul. Długosza 1a chyba wszyscy kojarzą. Zbudowana została metodą keramzytową. Podobny budynek powstanie niebawem przy ul. Kościuszki 7 (16 mieszkań na sprzedaż, od 50 do 75 m2). Więcej o nowym obiekcie za chwilę…


Tymczasem spójrzmy raz jeszcze na budowę kamienicy przy ul. Długosza 1a oraz na spektakularne efekty końcowe.

Na dobry początek, w ramach przypomnienia, kilka informacji o budulcu i metodzie keramzytowej.


Keramzyt. Co to takiego?

Keramzyt jest kruszywem wypalanym z gliny ilastej w temperaturze około 1150°C. Materiał wykazuje się odpornością na ogień, wodę, mróz, działanie grzybów (w tym szkodliwych pleśni). Gwarantuje dobrą izolację akustyczną.


Etapy budowy metodą keramzytową.

* Zdjęcia z budowy kamienicy przy ul. Długosza 1a.


Budowanie za pomocą keramzytu jest szybkie i proste. Wszystko zaczyna się od projektu architektonicznego. Gdy ten jest gotowy przygotowuje się płytę fundamentową, na której łączy się prefabrykowane elementy ścienne. Ściany mają gotowe otwory okienne i drzwiowe, a ich podłoże od razu nadaje się do malowania lub tapetowania (nie trzeba kłaść tynku!).Metoda keramzytowa to oszczędność czasu i pieniędzy. Dom powstaje nawet w ciągu 3 miesięcy. Stosowanie keramzytobetonów różnej gęstości zapewnia izolację cieplną (koszty ogrzewania są niskie), dźwiękoszczelność (znika problem głośnych sąsiadów) oraz eliminację „etapów mokrych” (murowania i tynkowania).

Tak właśnie powstawała kamienica przy ul. Długosza 1a.


Szybkie tempo wznoszenia budynku.

Czy nie wpływa negatywnie na jakość wykonania?

Ściany budynków są z jednolitego i jednorodnego materiału. Budulec (keramzyt) umożliwia przenoszenie naprężeń rozciągających. Przy krótkich terminach realizacyjnych jest to niezmiernie ważne ze względu na „układanie się konstrukcji”. Nie ma mowy o rysach i spękaniach. Przy obecnych możliwościach technologicznych szybkie tempo budowania i wysoka jakość wykonania „idą ze sobą w parze”.


Imponujące efekty końcowe.

Zdjęcia kamienicy przy ul. Długosza 1a „mówią same za siebie”. Poniżej piękne mieszkania z balkonami, estetyczna klatka schodowa z windą, przestrzenne lokale handlowo-usługowe na parterze oraz stanowiska parkingowe w części podziemnej.


Po raz pierwszy mamy do czynienia w Chojnowie z kamienicą nowej generacji, podobną do budynków stawianych na nowych osiedlach wielkomiejskich. Przyjęta forma architektoniczna (kamienica wolnostojąca) wpasowuje się w zabudowę Chojnowa - nie koliduje z istniejącymi budynkami. Wręcz wzbogaca estetykę miasta.


Spotkanie integracyjne lokatorów.

Firma „D.S. Dariusz Sywak” odpowiedzialna za budowę kamienicy przy ul. Długosza 1a, po oddaniu budynku i wprowadzeniu się mieszkańców, zorganizowała spotkanie integracyjne dla lokatorów. Właściciele mieszkań i lokali handlowo-usługowych otrzymali okazję aby bliżej się poznać i swobodnie ze sobą porozmawiać - nie na klatce schodowej, nie w garażu, lecz w przyjemnym otoczeniu restauracyjnym. Lokatorzy mogli wspólnie świętować wejście w posiadanie własnego mieszkania lub lokalu.Opinia jednego z mieszkańców kamienicy.

Właściciele zdążyli już pomieszkać w swoich nowych „czterech kątach”. Jeden z nich udostępnił nam swoją opinię na temat mieszkania w kamienicy.

Pan Grzegorz Kamiński wypowiada się następująco:

W naszym przypadku od podjęcia decyzji o zamieszkaniu w tym domu do przejęcia lokalu na własność upłynęło dokładnie trzynaście miesięcy. W mojej ocenie to niezwykle krótki czas.

Jako przyszli właściciele mieliśmy wpływ na aranżację wnętrz. Dopóki dom nie został „wyprodukowany” [nie powstały jego elementy składowe – przyp. red.] mogliśmy dowolnie przestawić ściany tworząc tym samym przestrzenie użytkowe dopasowane do naszych potrzeb. Oczywiście wszystko miało miejsce w granicach konstrukcyjnych. I tak z pierwotnych dwóch pokoi stworzono trzy.

Niewątpliwą zaletą obiektu była szybkość jego stawiania, co nie wpłynęło na jakość całej konstrukcji. Nie ma wad w postaci krzywych ścian czy podłóg. Wszystko zostało wykonane zgodnie ze sztuką.

Technologie użyte do formowania ścian oraz zastosowane docieplenia dają odpowiednią ochronę przed utratą ciepła. Temperatura we wnętrzu wynosi 22°C, a rachunki za gaz to 220 zł miesięcznie.

Po czterech miesiącach użytkowania mogę powiedzieć, że inwestycja jest trafiona.

Sądząc po radosnych minach lokatorów na spotkaniu integracyjnym (zdj. powyżej), nie tylko Pan Grzegorz jest zadowolony z inwestycji.


Nowa kamienica przy ul. Kościuszki 7

Przy ul. Kościuszki 7 powstanie druga w Chojnowie kamienica z keramzytu. Będzie się składać z 5 kondygnacji, w tym 1 podziemnej. W kamienicy mieścić się będzie 16 komfortowych mieszkań, na każdym piętrze 4 mieszkania o powierzchni od 50 do 75 m2 w cenie od 2550 zł brutto/m2. Klatka schodowa zostanie zaopatrzona w cichobieżną windę z napędem elektrycznym, która zapewni sprawną komunikację między piętrami. W kondygnacji podziemnej znajdzie się 10 stanowisk parkingowych, wydzielone pomieszczenie na wózki i rowery oraz 10 komórek lokatorskich.

Termin ukończenia inwestycji planowany jest na grudzień 2014 roku.


Poniżej wizualizacje kamienicy:

*Główny projektant - architekt Piotr Sulisz
A dalej rzuty parteru, I, II i III piętra z 4 mieszkaniami (identyczny układ kondygnacji) oraz kondygnacji podziemnej z 10 stanowiskami parkingowymi i 10 komórkami lokatorskimi:
Nowa kamienica to druga już możliwość „uwicia przytulnego gniazdka”. Nie wiadomo kiedy pojawi się kolejna… Może warto skorzystać?

Firma „D.S. Dariusz Sywak” ma nadzieję, że i tym razem uda się zorganizować spotkanie integracyjne dla lokatorów i wspólnie z nimi świętować.


Osoby zainteresowane zakupem mieszkania, otrzymaniem szczegółowych informacji, prosimy o kontakt z firmą „D.S. Dariusz Sywak”.
„D.S. Dariusz Sywak”

Ul. Zielona 2


Dariusz Sywak tel. 888 651 398

Danuta Marciniszyn tel. 788 318 564