Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

II miejsce Gminy Chojnów w Turnieju Piłki Nożnej Halowej o Puchar Wrzosowej Krainy

Autor Urząd Gminy Chojnów
Data utworzenia: 06 marzec 2014, 14:12 Wszystkich komentarzy: 0


II miejsce Gminy Chojnów w Turnieju Piłki Nożnej Halowej o Puchar Wrzosowej Krainy

W sobotni poranek 1 marca w hali sportowej w Gromadce odbył się Turniej Piłki Nożnej Halowej o Puchar Wrzosowej Krainy. Gmina Chojnów zajęła zaszczytne II miejsce.

Organizatorami sportowego wydarzenia był Pan Wójt Gminy Gromadka, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Gromadce i Stowarzyszenie LGD „Wrzosowa Kraina”.

W zawodach wzięło udział siedem drużyn reprezentujących gminy:

- Chocianów,

- Gromadka,

- Chojnów,

- Kunice,

- Lubin,

- Miłkowice,

- Bolesławiec.

Zawodników dopingowali wójtowie i burmistrzowie. Podczas turnieju obecni byli, m.in. wójt gminy Kunice – Zdzisław Tersa, Wójt Gminy Chojnów – Mieczysław Kasprzak, Wójt Gminy Bolesławiec – Andrzej Dutkowski oraz oczywiście Wójt Gminy Gromadka Dariusz Pawliszczy, który podczas tego spotkania ujawnił swój niezwykły talent komentatorski.

Zgodnie z regulaminem zawodów zgłaszane 10 osobowe drużyny składać się miały z 6 przedstawicieli samorządów oraz 4 reprezentantów drużyn piłkarskich z terenu gminy. Gminę Chojnów reprezentowali:

Ireneusz Kudelski, Grzegorz Styrkowiec, Radosław Lipa, Tomasz Jagielski, Marek Marciszewski, Kamil Białek, Adam Szydełko, Paweł Ziomek. Trenerem wspomagającym zawodników był Janusz Cygan.

Turniej rozegrano w dwóch grupach systemem „każdy z każdym”. Zwycięzca pierwszej grupy spotykał się w meczu półfinałowym z II drużyną grupy drugiej. Lider drugiej grupy natomiast spotykał się z II drużyną grupy pierwszej. Wygrani rywalizowali w meczu finałowym o Puchar Wrzosowej Krainy. Pokonani zaś zmagali się o 3 miejsce. Mecze trwały 15 minut bez zmiany stron. Na boisku występowały drużyny 5-osobowe (bramkarz oraz 4 zawodników w polu).

Wyniki meczów półfinałowych:
Chojnów-Gromadka 0:0 - zwycięstwo Gminy Chojnów 2:1 w rzutach karnych,
Kunice- Bolesławiec -3:1
Mecz o trzecie miejsce: Gromadka- Bolesławiec 4:1
Mecz o pierwsze miejsce: Kunice-Chojnów 2:1

Wynik rywalizacji:

I miejsce Gmina Kunice

II miejsce Gmina Chojnów,

III miejsce Gmina Gromadka,

4 miejsce Gmina Bolesławiec,

pozostałe drużyny zakończyły udział w fazie grupowej turnieju.

Królem Strzelców Turnieju został Adam Szydełko reprezentujący Gminę Chojnów. Uznanie kibiców oraz zawodników drużyn przeciwnych zdobył bramkarz Gminy Chojnów Marek Marciszewski, który w pierwszym meczu turnieju z drużyną Kunic, bronił bramki jak twierdzy, pomimo ogromnego natarcia zawodników drużyny przeciwnej.

Pierwsze trzy miejsca otrzymały okazałe puchary i medale ufundowane przez Stowarzyszenie LGD „Wrzosowa Kraina”.

Urząd Gminy Chojnów serdecznie dziękuje za zaangażowanie zarówno pracownikom samorządowym jak i graczom reprezentującym drużyny piłkarskie z Gminy Chojnów, którzy dostarczyli kibicom wielu emocji i wrażeń podczas turnieju o Puchar Wrzosowej Krainy.

Już 15 marca w Bożejowicach w Gminie Bolesławiec rozegrane zostaną kolejne rozgrywki o Puchar Wrzosowej Krainy. Tym razem zawodnicy będą rywalizować w Turnieju Piłki Siatkowej.


Urząd Gminy Chojnów


fot. S.PrzybyszKomentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.