Czarni Rokitki wywieźli punkt z Przemkowa. Arkon przegrał wygrany mecz.

Data utworzenia: 26 maj 2014, 08:48 Wszystkich komentarzy: 0

Świetną passę notują Czarni Rokitki, którzy nie przegrali meczu od 4 kolejek. Tym samym wciąż są "w grze" o utrzymanie w lidze okręgowej. W ostatniej kolejce Czarni grali na wyjeździe z Arkonem Przemków. Drużyna rywala należy do czołowych zespołów tej ligi i spisuje się bardzo dobrze w meczach u siebie. Przykładem niech będzie mecz z 4 ligową już Chojnowianką, którą pokonali 6:0 w meczu otwarcia rundy wiosennej.

Spotkanie w Przemkowie zgromadziło na trybunach wielu kibiców, dopisała pogoda, a co najważniejsze na wysokości zadania stanęli piłkarze, którzy zdobyli aż 8 bramek.

Mecz zakończył się wynikiem 4:4, a sytuacja na boisku zmieniała się jak w kalejdoskopie. Pierwsza bramka padła dopiero w 43 minucie, jej zdobywcą był Wrotny. Na wyrównanie nie musieliśmy długo czekać. Dosłownie 2 minuty później Arkon zdobył bramkę do tzw"szatni" i do przerwy mieliśmy wynik 1:1.

Mimo,iż rezultat meczu po pierwszej połowie był remisowy, to jednak ekipą zdecydowanie lepszą byli Czarni. Piłkarze z Rokitek mieli przewagę w posiadaniu futbolówki, a także w liczbie wypracowanych sytuacji. Tradycyjnie zabrakło skuteczności.

W drugiej odsłonie spotkania, po 20 minutach, wydawało się, że jest po wszystkim. Arkon zaaplikował Czarnym 3 bramki i zrobiło się 4:1. Piłka nożna jest jednak sportem nieprzewidywalnym, a kibice nie raz przekonali się, że drużyna, która walczy do końca może odwrócić losy spotkania.

Podobnie było tym razem. Podopieczni trenera Dragana ruszyli do frontalnych ataków, co miało przełożenie na zdobywanie kolejnych goli. Ich autorami byli Gut, Wrotny i młodziutki utalentowany junior Aleksander Bernat, który po raz drugi w tym sezonie wpisuje się na listę strzelców.

Zawody zakończyły się remisem. Czarni wywieźli zaledwie jeden punkt z Przemkowa. W przekroju całego spotkania podopieczni Mirosława Dragana wyglądali zdecydowanie lepiej. Jeden punkt zdobyty na trudnym terenie daje realne szanse na pozostanie w lidze. Do zakończenie sezonu zostało 3 mecze. Dwa zostaną rozegrane na boisku w Rokitkach, a jeden na wyjeździe.

Życzymy powodzenia w walce o utrzymanie.