Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Wędkarski weekend w Chojnowie (foto + video)

Autor admin
Data utworzenia: 01 czerwiec 2014, 15:33 Wszystkich komentarzy: 0


Wędkarski weekend w Chojnowie (foto + video)

Najpierw dla najmłodszych, następnie dla starszych i bardziej doświadczonych w ostatni dzień maja i pierwszy czerwca w Chojnowie odbyły się imprezy dla miłośników wędkarstwa. Może emocje towarzyszące tym wydarzeniom nie były porównywalne z piłkarskim finałem Ligi Mistrzów, jednak radość uczestników była równie wielka.

Weekend nad stawem „Dopakart” rozpoczął się Festynem Wędkarskim zorganizowanym przez Koło PZW Chojnów – Miasto z okazji Dnia Dziecka. Dla miłośników wędkowania w wieku do 14 lat przewidziano szereg atrakcji.

- Festyn jest organizowany nie tylko po to by skupić dzieci na imprezach, zabawach, lecz również by pokazać, że wędkarstwo jest to sport, który dostarcza wielu emocji i atrakcji, wędkarskich przeżyć – mówił Zbigniew Wiszniowski, organizator zawodów.


Jednak nie tylko trzymanie wędki w wodzie czekało tego dnia na najmłodszych - W ramach festynu przygotowujemy również zabawy dla dzieci – rzucanie lotką do tarczy, workiem do wiaderka, kółeczkami na stojaczki. (..) Nagrody przewidziane są dla wszystkich dzieci – wyliczał organizator.

Jak można wnioskować patrząc na twarze uczestników, Festyn Wędkarski dla dzieci odniósł sukces - Spodobało mi się tak, że chciałbym co tydzień brać udział w zawodach wędkarskich – powiedział zaczynający przygodę z wędkowaniem Kuba.


Poza zabawami zręcznościowymi i sycącym poczęstunkiem w sobotni poranek odbyły się zawody wędkarskie. Poniżej końcowe wyniki:


Kategoria do 9 lat

1 miejsce – Jacek Ferenc

2 miejsce – Paulina Mosiewicz

3 miejsce – Julita Mikołajska


Kategoria do 14 lat

1 miejsce – Marcel Ekielski

2 miejsce – Jakub Sasik

3 miejsce – Jakub Słoweg


Kolejnego dnia, 1 czerwca, na stawie „Dolpakart” w Zawodach Wędkarskich o Puchar Burmistrza Chojnowa zmierzyły się trzy chojnowskie koła wędkarskie – Skora, Miasto i Dolzamet. Bezkonkurencyjne okazało się Koło PZS Chojnów – Miasto zdobywając łącznie 8010 punktów. Druga była Skora – 3250 punktów, trzeci Dolzamet – 2200 punktów. Poniżej klasyfikacja indywidualna:

1 miejsce – Zbigniew Wiszniowski – 1770 punktów

2 miejsce – Piotr Bieżuński – 1340 punktów

3 miejsce – Jan Kempecki – 1330 punktów
Weekendowe zmagania na Rybaczówce rozpoczęły Dni Chojnowa 2014. Były to pierwsze punkty programu obchodów tegorocznego święta naszego miasta. Niebawem kolejne atrakcje, z którymi możemy zapoznać się czytając Dni Chojnowa 2014 – znamy program!Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.