Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Chojnowskie Dyktando. Błędy przytrafiają się nie tylko uczestnikom!

Autor admin
Data utworzenia: 04 czerwiec 2014, 12:59 Wszystkich komentarzy: 0


Chojnowskie Dyktando. Błędy przytrafiają się nie tylko uczestnikom!

Już dziś miłośnicy języka polskiego od godziny 10 mierzą się z XI Chojnowskim Dyktandem. Ustrzegając się błędów ortograficznych zapisują słuchany tekst przygotowany wcześniej przez nauczycieli języka polskiego. Jak się okazje błędy zdarzają się nie tylko piszącym. W trakcie piątej edycji tej imprezy mały chochlik wkradł się również organizatorom.

Portalowi CHOJNOW.PL udało się dotrzeć do największej tajemnicy Chojnowskiego Dyktanda. Piąta edycja tej imprezy miała dwie WPMI (Wielka Pieczęć Małej Imprezy). Okazuje się, że organizator nie ustrzegł się popełnienia błędu ortograficznego - literówki. Na szczęście błąd został odkryty, a stempel zamieniony. Nie został on zniszczony i znajduje się w zbiorach Jerzego Kucharskiego, który był organizatorem pierwszych siedmiu edycji Chojnowskiego Dyktanda. Nie wszyscy może wiedzą, że znane logo tej imprezy pojawiło się dopiero od trzeciej edycji, a autorem był również Pan Jurek.

Poniżej zamieszczamy pieczęcie z poprzednich edycji Chojnowskiego Dyktanda i dwie wersje części piątej. Widzicie wspomnianą literówkę?Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.