Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja

Najtragiczniejsze święta w Polsce od lat

Autor Redaktorka
Data utworzenia: 27 grudzień 2014, 18:10 Wszystkich komentarzy: 1


Najtragiczniejsze święta w Polsce od lat
Tegoroczne święta mają niestety swoją drugą stronę medalu. Przez ubiegłe trzy dni w Polsce miały miejsce aż 654 pożary. Zginęło w nich 15 osób, a 37 zostało rannych. Paweł Frątczak - rzecznik Państwowej Straży Pożarnej - mówi Radiu Zet, najtragiczniejsze było Boże Narodzenie, kiedy w 201 pożarach zginęło 11 osób, 12 zostało rannych. To praktycznie dwa razy więcej niż w ubiegłych latach. Ogółem w Wigilię, pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia i w nocy z 25 na 26 grudnia doszło w Polsce do ponad 470 pożarów.

Tragiczne nieszczęścia podczas tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia ominęły miasto i gminę Chojnów. Tylko w Wieczór Wigilijny strażacy musieli interweniować w Niedźwiedzicach, gdzie doszło do pożaru suchej trawy. Pierwszy oraz drugi dzień świąt minęły jeszcze spokojniej, gdyż nie doszło do żadnego pożaru ani zdarzenia.

Komentarze

W święta pożaru w Chojnowie nie było co nie oznacza że w tym roku w ogóle pożaru w naszym miasteczku nie było. Rok się jeszcze nie skończył... Władze miasta nie mogą spoczywać na laurach. ChZGKM ma w zasobach mieszkaniowych stare mieszkanie które zapalają się jak zapałki. W nocy czy nad ranem nikt nie zauważy dostateczni wcześnie pożaru. Warto może siegnąć po środki unijne na dofinansowanie do zakupu czujek dymu do każdego mieszkania. Koszt czujki w marketach za 15zł . Pewnie w hurcie dałoby się załatwić zakup po 10-11 zł. Co to jest dla funduszy remontowych wspólnot i naszego ZGMu , przy stratach po pożarze? Ubezpieczyciele też powinni dawać jakieś zniżki na ubezpieczenie mieszkania , jeśli ten zamontuje taki czujnik.
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.