Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Sprawdź autobus, którym podróżuje Twoje dziecko

Autor Redaktorka
Data utworzenia: 20 styczeń 2015, 09:59 Wszystkich komentarzy: 0


Sprawdź autobus, którym podróżuje Twoje dziecko

Co roku słyszy się o tragicznych wypadkach z udziałem dzieci, które wraz z opiekunami placówek szkolnych wybierały się na zasłużony odpoczynek podczas ferii, wakacji czy przy okazji wycieczek szkolnych. Często okazywało się, że w większej mierze zawinił pojazd, którym się poruszano niż sam kierowca, czy stan dróg. Teraz każdy rodzic wysyłający swoje dziecko w podróż będzie mógł spać spokojnie i nie martwić się czy wróci całe i zdrowe. To wszystko za sprawą specjalnej strony, uruchomionej przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych gdzie można skontrolować autobus, do którego wsiada nasze dziecko.

Do tej pory każdy pojazd przed wyruszeniem w trasę był sprawdzany przez funkcjonariuszy policji, których trzeba było z jedno-dwudniowym wyprzedzeniem poinformować o miejscu zbiórki. Przy okazji kontrolowano także kierowcę na zawartość alkoholu we krwi oraz posiadanie odpowiednich dokumentów. Do tej pory wystarczyło skontaktować się z wydziałem ruchu drogowego w Legnicy (76) 876 1570, aby odpowiednie organy sprawdziły stan techniczny pojazdu.

Jednakże w tym roku pojawiła się możliwość samodzielnego sprawdzenia autobusu/busa przez rodziców oraz opiekunów. Należy wejść na stronę www.BezpiecznyAutobus.gov.pl, a następnie wpisać rejestrację pojazdu. Zaraz po tym uzyskamy wszystkie podstawowe, lecz niezbędne, informacje na temat autobusu/busa, którym będą poruszać się nasze pociechy. Dane znajdujące się na stronie pochodzą z Centralnej Ewidencji Pojazdów, więc nie będziemy musieli się martwić, że którakolwiek z informacji jest sfałszowana i nieprawdziwa.

Jest to istotna informacja z uwagi na to, że właśnie rozpoczęły się ferie zimowe. Wielu z naszych podopiecznych wybiera się w podróż w różne zakątki kraju, a ich bezpieczeństwo zależy m.in. od tego jakim autobusem się poruszają. Jeżeli tylko możemy skorzystać z takiej opcji jakim jest Bezpieczny Autobus, zróbmy to. W raporcie otrzymamy takie informacje jak ważność badań technicznych, aktualność OC oraz to, czy pojazd nie jest oznaczony jako wycofany z ruchu. Takie zestawienie można zapisać na swoim komputerze i bez problemu wydrukować. Co najważniejsze, usługa jest darmowa, a jej uzyskanie jest niezwykle proste.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.