Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

DOPALACZE – NIE ZNISZCZ SOBIE ŻYCIA

Autor podinsp. Sławomir Masojć
Data utworzenia: 15 lipiec 2015, 11:00 Wszystkich komentarzy: 0


DOPALACZE – NIE ZNISZCZ SOBIE ŻYCIA

Kilkaset osób trafiło do szpitali w całej Polsce po zażyciu dopalaczy. Media każdego dnia informują o kolejnych przypadkach zatruć, głównie młodych ludzi, preparatami chemicznymi kupowanymi jako „materiały kolekcjonerskie”. Jeden ze szpitali poinformował, że jeden z pacjentów, który wcześniej przyjął te środki zmarł.

Praktycznie codziennie pojawiają się także informacje i filmy o zachowaniach osób, które zażywały dopalacze. Osoby te są agresywne – atakują przechodniów, ratowników medycznych, którzy usiłują im pomóc. Nie zdają sobie także sprawy ze swojego zachowania i prowokują sytuacje niebezpieczne dla ich życia i zdrowia.

Po dopalacze sięgają coraz młodsi ludzie, traktując je jako element rozrywki podczas spotkań czy imprez. W większości przypadków osoby biorące dopalacze są przekonane, że informacje o ich szkodliwości są wyolbrzymione.

Dopalacze to preparaty zawierające w swym składzie substancje psychoaktywne, które zagrażają życiu i zdrowiu. Sprzedawcy tych specyfików za wszelką cenę próbują obejść obowiązujące zakazy produkcji, sprzedaży i reklamowania. Zmienia się stale skład chemiczny tych produktów oraz dawki poszczególnych składników w nich zawartych. Każdy organizm reaguje inaczej na ich działanie.

Policjanci przestrzegają przed zażywaniem dopalaczy i apelują o rozsądek oraz reagowanie w przypadkach, gdy w towarzystwie ktoś zamierza zażyć taką substancję. Pełne szpitale osób, które to zrobiły oraz przypadki, w których na pomoc medyczną było już za późno najlepiej obrazują to niebezpieczeństwo. Dopalacze to po prostu trucizna!


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.