Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Problematyczny wiadukt na ul. Kolejowej

Autor Kasia_
Data utworzenia: 30 styczeń 2016, 10:10 Wszystkich komentarzy: 3


Problematyczny wiadukt na ul. Kolejowej

Z pewnością każdy, kto regularnie kursuje ulicami Kolejową i Kraszewskiego miał okazję napotkać na utrudnienia komunikacyjne pod wiaduktem, łączącym te dwie ulice. Kwestia problematycznego tunelu poruszona została na ostatniej sesji Rady Miejskiej - wniosek do zarządcy drogi o poprawienie oznakowania wiaduktu zaprezentował radny Jerzy Poznar.

Wiadukt ten jest dla kierowców pojazdów ciężarowych i autobusów jednym z najniebezpieczniejszych miejsc w Chojnowie. Bardzo często dochodzi tam do wypadków. Sklepienie wiaduktu ma kształt półkola i wyższe pojazdy o nie zahaczają.

Wysokość wiaduktu jest co prawda oznakowana, jednak nie rozwiązuje to problemu i stale dochodzi w tym miejscu do niebezpiecznych zdarzeń drogowych.

Znaki informujące, że pod wiaduktem mogą przejechać tylko pojazdy, które mają wysokość mniejszą niż 3,4 metra, ustawione są na ul. Lubińskiej oraz w Rokitkach, jednak kilka razy w miesiącu dochodzi do zaklinowania się w tym miejscu pojazdów ciężarowych. O tym, że problem jest poważny, świadczy chociażby opłakany stan sklepienia wiaduktu.

Wiadukt znajduje się też w dość problematycznym miejscu, bo na zakręcie. Kierowcy nie mogą przejechać pod nim, nie wykonując manewru skrętu, a to jeszcze bardziej utrudnia bezproblemowe wyjechanie spod niego. Osobliwy kształt budowli – łukowate zwieńczenie i dwukrotne załamanie – powoduje, że w momencie skręcania, naczepa większego auta odchodzi i zahacza o sklepienie.

Powtarzające się w tym miejscu niebezpieczne sytuacje wskazują, że oznakowanie problematycznego miejsca jest niewystarczające i mało skuteczne.

Oceniając oznakowanie w tym miejscu, wydaje mi się, że najodpowiedniejszym rozwiązaniem jest ustawienie w odpowiedniej odległości od tego wiaduktu bram z wahadłowymi ogranicznikami wysokości – podsumował radny Jerzy Poznar.

Komentarze

Ten problem stosunkowo łatwo można rozwiązać, tylko czy samorząd i zarząd dróg stać na to by się dogadać w tej kwestii? Wystarczy wykorzystać pojazdów ciężarowych dla ulicę Fabryczną,łączącą trasę na Rokiti z ul. Lubinską. Wiadukt na Lubin jest odpowiednio wysoki. Pozostaje tylko oczywiście odtworzenie ul. Fabrycznej, tak by była zdolna przenieść ruch pojazdów ciężarwych. Przy okazji mieszkańcy ul. Zielonej, będą mieli spokój z uciążliwym ruchem pojazdów ciężarowych. Poza tym to na pewno tańsze rozwiązanie niż przebudowa wiaduktu
zgłoś komentarz
A pan Poznar jak zwykle nie ma wyobraźni, chce jeszcze bardziej komplikować mieszkańcom zycie
zgłoś komentarz
Są jacyś mieszkańcy ulicy Zielonej?
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.