Query error chojnow.pl - Policja bez litości dla niesprawnych samochodów. W ramach akcji SMOG wyeliminowano 32 pojazdy
Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Policja bez litości dla niesprawnych samochodów. W ramach akcji SMOG wyeliminowano 32 pojazdy

Autor admin
Data utworzenia: 04 październik 2017, 13:38 Wszystkich komentarzy: 0


Policja bez litości dla niesprawnych samochodów. W ramach akcji SMOG wyeliminowano 32 pojazdy

32 pojazdy poruszające się po drogach powiatu legnickiego zostały wyeliminowane z ruchu - to efekt wczorajszych działań policyjnych pn. SMOG, których celem jest wyeliminowanie z ruchu aut, których stan techniczny w oczywisty sposób wskazuje na nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego, co powoduje zwiększoną emisję spalin do atmosfery.

- Podczas działań policjanci zwracali szczególną uwagę także na stan trzeźwości kierujących. Funkcjonariusze sprawdzali układ wydechowy pod kątem nadmiernego zadymienia, sprawność układów: kierowniczego, hamulcowego, zawieszenia, ponadto zwracali uwagę na stan ogumienia, prawidłowe oświetlenie i oznakowanie pojazdu - informuje mł. asp. Jagoda Ekiert z biura prasowego legnickiej policji.

Kierujący, których pojazdy nie spełniały wymogów określonych przepisami prawa, musieli się liczyć z utratą dowodu rejestracyjnego. Dokumenty zostaną zwrócone dopiero po usunięciu usterki.

Zgodnie z prawem o ruchu drogowym, pojazd uczestniczący w ruchu ma być tak zbudowany, wyposażony i utrzymany, aby korzystanie z niego nie powodowało wydzielania szkodliwych substancji w stopniu przekraczającym wielkości określone w przepisach szczegółowych.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.