Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Jubileusz dziesięciolecia w Środowiskowym Domu Samopomocy nr 1

Autor ŚDS nr 1
Data utworzenia: 01 grudzień 2017, 12:20 Wszystkich komentarzy: 0


Jubileusz dziesięciolecia w Środowiskowym Domu Samopomocy nr 1

Każdy jubileusz jest wielkim wydarzeniem i świętem dla każdego, kto go obchodzi. W tym roku swoje 10-lecie istnienia obchodzi Środowiskowy Dom Samopomocy nr 1 w Chojnowie.

W listopadzie 2007 powołano Środowiskowy Dom Samopomocy dla Osób z Zaburzeniami Psychicznymi. Pierwszą siedzibą był Pałac w Piotrowicach. W Ośrodku znalazło swoje miejsce 40 osób niepełnosprawnych. Z biegiem lat liczba podopiecznych zwiększała się , aż do stanu obecnego, czyli 60 osób.

W styczniu 2013 roku placówka zmieniła siedzibę. W chwili obecnej, już jako Środowiskowy Dom Samopomocy nr 1, mieści się przy ulicy Sobieskiego w Chojnowie.

Ośrodek jest placówką pobytu dziennego. Podopieczni codziennie uczestniczą w różnego rodzaju terapiach, dostosowanych do indywidualnych potrzeb i umiejętności każdego uczestnika. Są też organizowane zajęcia integracyjne, rekreacyjne i kulturalne, gdzie rozwijane są, w szerokim rozumieniu, kompetencje społeczne .

Z perspektywy mijających lat, działalność placówki została uwieńczona licznymi sukcesami podopiecznych w konkursach i olimpiadach dla osób niepełnosprawnych. O dobrej pracy placówki świadczą pozytywne opinie w środowisku lokalnym, ale przede wszystkim to, że uczestnicy ŚDS nr 1 dobrze się tu czują i chętnie wracają.

Placówka wypracowała sobie wiele formatów imprez i uroczystości. Tradycją stały się wspólne Wigilie i Śniadania Wielkanocne. Bardzo trafną okazała się formuła talent show: „Mamy talent”.

Ze względów organizacyjnych postanowiono podzielić obchody jubileuszowe na dwa etapy.

Pierwsza impreza jubileuszowa odbyła się już we wrześniu, kiedy to został zorganizowany festyn rodzinny dla uczestników i ich bliskich. Ponad 100 osób bawiło się przy muzyce i poczęstunku.

Na 23 listopada zostały zaproszone osoby reprezentujące Urząd Wojewódzki, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Starostwo Powiatowe w Legnicy, Urząd Gminy Chojnów i Miasta Chojnowa. Swoją obecnością zaszczycili nas Marszałek UMWD Tadeusz Samborski, Dyrektor Departamentu Spraw Społecznych UMWD Pani Wanda Gołębiowska, Starosta Legnicki Pani Janina Mazur, Wicestarosta Legnicki Pan Krzysztof Sowiński, Wójt Gminy Chojnów Pan Andrzej Pyrz, Sekretarz Urzędu Miasta Pani Brygida Mytkowska, Sekretarz Gminy Chojnów Pani Honorata Tajchman - Rękoś oraz Przewodniczący Rady Powiatu Legnickiego Pan Aleksander Kostuń. Przewodniczący Rady Gminy Chojnów Bogdan Styrkowiec i Przewodniczący Rady Miasta Chojnowa Jan Skowroński.


Wśród zaproszonych gości znaleźli się również księża w osobach Ks. Marka Osmulskiego i Ks Mirosława Makowskiego, radni Rady Powiatu, radni Gminy Chojnów oraz dyrektorzy i kierownicy jednostek organizacyjnych oraz wydziałów Starostwa Powiatowego w Legnicy, urzędu Gminy i Urzędu Miasta Chojnowa. Obecni byli również sponsorzy i dobrodzieje wspierający działalność placówki.

Zaproszeni goście mieli okazję obejrzeć występ przygotowany przez podopiecznych placówki i poczęstować się jubileuszowym tortem.

Wśród gratulacji , życzeń i upominków znalazł się wyjątkowy prezent. Jest to ofiarowany przez Zarząd Powiatu Legnickiego autobus do przewozu osób niepełnosprawnych. W trakcie uroczystości Starosta Legnicki Pani Janina Mazur wręczyła kluczyki do samochodu Dyrektorce ŚDS nr 1 Pani Marioli Pyrz.

Dodatkową imprezą towarzyszącą była wystawa prac uczestników w Bibliotece Miejskiej w Chojnowie.

Dyrektor ŚDS nr 1 w Chojnowie Mariola Pyrz wraz z pracownikami serdecznie dziękuje wszystkim zaproszonym gościom za obecność. Dziękuje również osobom zaangażowanym w zorganizowanie uroczystości jubileuszowych za ofiarność i pomoc.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.