Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Park Śródmiejski: Trwa budowa sieci oświetlenia. Przedsmak dużych zmian

Autor admin
Data utworzenia: 04 grudzień 2017, 14:44 Wszystkich komentarzy: 2


Park Śródmiejski: Trwa budowa sieci oświetlenia. Przedsmak dużych zmian

W chojnowskim Parku Śródmiejskim od ponad tygodnia, pomimo trudnych warunków atmosferycznych, trwają prace nad budową sieci oświetlenia parkowego. Inwestycja to przedsmak dużych zmian, jakie od wielu lat planowane są w obrębie chojnowskich plantów.

Prace wykonywane są przez wybraną w przetargu firmę Maciuś Handel i Usługi Artur Guściora z Chojnowa.

Przedmiot zamówienia obejmuje: Zabudowę rozdzielnicy oświetleniowej typu ZK-TL/SO-3P, budowę kablowej linii oświetlenia parkowego obw. I, II wraz z montażem słupów oświetleniowych usytuowanych na poboczach alejek spacerowych, budowę kablowej linii zasilania rozdzielnicy rozdzielczej gniazd wtykowych ZG dla zasilania urządzeń nagłaśniających i małej gastronomii.

Modernizacja istniejącego systemu sterowania i zasilania w energię elektryczną oraz wymiana oświetlenia parkowego jest ściśle związana z planowaną modernizacją parku, która ma nastąpić w przyszłym roku.

Najważniejszą zmianą w Parku Śródmiejskim ma być utwardzenie wszystkich ścieżek oraz budowa nowych ciągów pieszych. Jako, że jest to obszar wpisany do rejestru zabytków, rozmieszczenie ścieżek nawiązywać będzie do historycznego układu. Wszystkie ciągi piesze zostaną utwardzone kostką brukową. Parkowe aleje po renowacji mają swoją nawierzchnią przypominać Aleję Orła Białego w legnickim Parku Miejskim.


Renowacja parku niesie za sobą konieczność wycięcia kilku drzew - będą to jednak tylko rośliny obumarłe, zdeformowane i mogące zagrażać bezpieczeństwu mieszkańców. Na ogół są to drzewa introdukowane i niepożądane w parku. W ramach prac wymienione zostaną elementy małej architektury. Planowane jest wprowadzenie nowych ławek, koszy na śmieci oraz stojaków na rowery. Na terenie obiektu znajdą się dwie tablice informacyjne, które przypominać będą historię założenia parkowego. Nowością w tej części Chojnowa będą pojemniki z workami i kosze na psie odchody. Dodatkowo planowana jest wymiana placu zabaw.

Urząd Miejski w celu przeprowadzenia inwestycji uzyskał decyzję od Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków we Wrocławiu na prowadzenie prac konserwatorskich i robót budowlanych w tym miejscu oraz wycinkę drzew; decyzja pozwolenia na budowę wydana została również przez Starostę Legnickiego.


Komentarze

Jak znam te smutne jak p***a miasto to i tak znajdą się tacy, co skrytykują przedsięwzięcie a na końcu powiedzą, że i tak nic się nie zmienia i burmistrz taki zły, taki niedobry.
zgłoś komentarz
To świetnie a ulica Leśna dalej bez oświetlenia!!
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.