Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Champion Chojnów podsumowuje rok

Autor admin
Data utworzenia: 31 grudzień 2017, 09:30 Wszystkich komentarzy: 1


Champion Chojnów podsumowuje rok

W miniony piątek odwiedziliśmy bokserów trenujących w klubie Champion Chojnów. Jak drużyna podsumowuje mijający rok i jakie są plany na przyszłość? Czy Chojnów doczeka się olimpijczyka i czy planowane są kolejne gale bokserskie? Zapytaliśmy o to trenera Arkadiusza Lewandowskiego.

Najważniejszym punktem 2017 roku były Mistrzostwa Polski w Koninie, gdzie Łukasz Niemczyk został - zdaniem trenera Arkadiusza Lewandowskiego - Mistrzem Polski. No właśnie - zdaniem trenera. Niestety inne zdanie mieli sędziowie co spotkało się z szeroką krytyką ekspertów bokserskich - Chłopak przygotowuje się trzy miesiące do Mistrzostw Polski, jeździ się po całej Polsce, po Niemczech, szuka się sparingpartnerów... Takie przygotowanie to jest kilka tysięcy złotych, a potem jakaś pierdoła w białej koszuli przysypia sobie, albo sugeruje się czyimś zdaniem i wybiera chłopaka, dla którego sukcesem było już wicemistrzostwo Polski - zaznaczał kilka miesięcy temu Arkadiusz Lewandowski.

Konin to jednak już przeszłość - pora patrzeć do przodu. Chojnowski bokser objęty został programem przygotowań do Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Czy nasze miasto doczeka się olimpijczyka? Zdaniem trenera jest to bardzo prawdopodobne. Łukasza cechuje upór i konsekwencja; w dzisiejszych czasach zachowanie odpowiedniej dyscypliny stanowi bowiem coraz większe wyzwanie - Dużo czynników próbuje odciągnąć młodzież od sportu, m.in. używki czy gry komputerowe, które doczekały się swoich Mistrzostw - komentuje trener Lewandowski - W boksie potrzebna jest ciężka i monotonna praca - dodaje.

Łukasz Niemczyk to jednak nie jedyny bokser trenujący na co dzień w hali sportowej przy ulicy Małachowskiego. Chojnowski klub bokserski pochwalić może się grupą dziesięciu młodych chłopców - wśród nich Krystian Fedorowicz, który w październiku zakwalifikował się na Mistrzostwa Polski. Pech chciał, że młody bokser jako pierwszego przeciwnika wylosował późniejszego Mistrza Polski - walkę przegrał, jednak zaprezentował się w niej swój potencjał, wygrywając pierwszą rundę.

O sukcesach chojnowskich bokserów często mamy okazję poczytać, czy będziemy mogli jednak zobaczyć je na żywo? Trener Arkadiusz Lewandowski znalazł się w gronie współorganizatorów ogólnopolskiej ligi bokserskiej, która pod koniec lutego, przy wsparciu Polskiego Związku Bokserskiego, ma rozpocząć swoje rozgrywki. Istnieje spore prawdopodobieństwo, że dwa mecze odbędą się w Chojnowie. W celu organizacji takich wydarzeń konieczne jest jednak wsparcie sponsorów oraz życzliwość władz samorządowych.

Kilka miesięcy temu mieliśmy okazję prezentować zdjęcia pięknie odnowionej sali sportowej przy ulicy Małachowskiego. Arena urządzona w dawnej Synagodze została przekazana klubowi i najprawdopodobniej w ciągu miesiąca doczeka się ringu. Chojnowski klub bokserski może już teraz pochwalić się wystrojem, siłownią czy łazienką dla zawodników. Trener Lewandowski zaznacza, że w planach jest organizacja zawodów także w hali na Małachowskiego - w przeciwieństwie od gal bokserskich w hali nad rzeką, byłby to tzw. Walki Białych Kołnierzyków, które skupiają amatorów, chcących zmierzyć się przed publicznością.

Pozostaje nam cieszyć się z dynamicznego rozwoju boksu w Chojnowie oraz kibicować w zmaganiach przyszłorocznych. Chojnowskim bokserom życzymy samych sukcesów.
Komentarze

I suggest you google it :)
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.