Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Current events

05 May 2024, admin, All comments: 0
Możliwe burze z gradem
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega mieszkańców powiatu legnickiego przed burzami z gradem.
04 May 2024, Urząd Miejski w Chojnowie,
Nagradzana muzyka filmowa: niezwykły koncert w Parku ŚródmiejskimDziś w amfiteatrze w Parku Śródmiejskim odbył się niezwykły koncert, który wprowadził mieszkańców miasta w wyjątkową atmosferę Narodowego Święta Konstytucji. Wydarzenie było pełne wzruszeń i muzycznych emocji.
04 May 2024, Urząd Miejski w Chojnowie,
W hołdzie dla Konstytucji: za nami uroczyste obchody Narodowego Święta Konstytucji

Dziś w naszym mieście uczciliśmy Narodowe Święto Konstytucji. Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 12:00 Mszą Świętą w intencji Ojczyzny, celebrowaną w kościele pw. św. ap. Piotra i Pawła. Modlitwy, wspólnie wypowiadane przez mieszkańców Chojnowa, oddawały hołd dla fundamentów naszej demokracji i wspólnej tożsamości narodowej.

03 May 2024, admin, All comments: 1
Niemal 100 kontroli drogowych i ponad 70 mandatów karnych
Policja podsumowała efekty działań "Prędkość" na drogach naszego powiatu. Głównym celem takich akcji jest ograniczenie liczby zdarzeń drogowych poprzez dyscyplinowanie kierowców.
02 May 2024, Urząd Miejski w Chojnowie,
Dzień Flagi w Muzeum Regionalnym

Z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej dyrektor Muzeum Regionalnego, Andrzej Świdurski, poprowadził specjalne warsztaty dla dzieci, wzbogacając ich wiedzę na temat symboli narodowych.

02 May 2024, Urząd Miejski w Chojnowie,
1 maja - za nami świętowanie

1 maja - ta data większości Polaków kojarzy się ze Świętem Pracy. Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy na całym świecie obchodzony jest od 1890 roku dla uczczenia pamięci strajkujących robotników, którzy polegli podczas pacyfikacji pochodów w Chicago w roku 1886. Była to odpowiedź na nieludzkie warunki pracy, niskie płace oraz 12-godzinny dzień pracy.

30 April 2024, admin2,
Maturzyści zakończyli naukę w szkole

26 kwietnia 2024 roku w MOKSiR w Chojnowie odbyło się Uroczyste Zakończenie Szkoły Klas Maturalnych Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie.

28 April 2024, admin, All comments: 0
Powiatowe eliminacje ogólnopolskiego turnieju bezpieczeństwa w ruchu drogowym
Uczniowie z lokalnych szkół wzięli udział w powiatowych eliminacjach ogólnopolskiego turnieju bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W kategorii starszej najlepszy rezultat odnieśli reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 3, na podium znaleźli się także uczniowie z Krzywej.
26 April 2024, admin, All comments: 0
Potężny pożar w Piotrowicach
Nad ranem doszło do potężnego pożaru w tartaku zlokalizowanym w Piotrowicach. Na miejsce zadysponowane zostały wszystkie jednostki straży pożarnej z okolic.
26 April 2024, Urząd Miejski w Chojnowie,
„Historia piłki nożnej w Chojnowie” – promocja książki Stanisława Horodeckiego

„Piłka jest okrągła, a bramki są dwie”. Czyli prościzna i wszystko jasne -pisze we wstępie autor sugerując, że temat chojnowskiej piłki nożnej to banalnie prosty do objęcia temat.Dopiero zanurzenie się w temacie, dopiero próba odnalezienia informacji o tym – kto!, gdzie?, kiedy? – uświadomiła mi, po jak niepewnym zdecydowałem się stąpać gruncie…

24 April 2024, Partnerstwo,
Bezpieczny zakup mieszkania z rynku wtórnego dzięki ustawie deweloperskiej
Nabywanie pierwszego lokum jest strategicznym przeskokiem dla wielu młodzieży, jednakże również generuje liczne niepokoje. Na szczęście, dla osób postanawiających inwestować na rynku pierwotnym, normy obowiązujące, np. prawo deweloperskie, zapewniają znaczące zabezpieczenie i pewność transakcji.