Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

śmieci choj

Właśnie o tym mowa,nie jedna firma zarabiająca na recyklingu a interes publiczny i mniejsze koszty nas wszystkich.Mnie przerażają koszty remontu MDK za 8 mln zł czy wybudowanie bieżni za 750 tyś ,może kiedyś ktoś w ratuszu pomyśli jak wydać mądrze pieniądze.
zgłoś komentarz
jedyną rzeczą do jakiej masz prawo e-donosicielu ze względu na to że posiadasz jeden dodatkowy chromosom jest wycieranie z pyska swojej tępej śliny :) szkoda że portal musi tolerować takie osoby ale proponuję by ktoś zwrócił uwagę na to jak piszesz, tym bardziej że piszesz to na publicznych forach miasta Chojnów, które jak mniemałem jest wizytówką tego miasta. Do portalu ten osobnik już za dużo naszkodził wizerunkowi naszego miasta ( przecież jak jakaś inna osoba, nie związana z Chojnowem zacznie czytać te jego tępe wypociny) to jeszcze gotowa w to uwierzyć. Dlatego wybrakowany ekstrachromosiomiarz powinien zniknąć z tego forum i przenieść się do swojej e-donosicielskiej dziury z której wypełz
a nie no jak tak to sory, boli cie , widzę ale nie da się z tym nic zrobić.

tak jak już raz czytałeś mam prawo pisać co myślę i z prawa takiego korzystam a taki pionek jednostrzałowy jak ty nie może na to nic poradzić, poskarż się u księdza może mnie ekskomunikuje czy co tam innego ci do łba strzeli, nie żałuj sobie.

wizażysto miasta obrońco pokrzywdzonych w czyim imieniu piszesz ? hahaha
zgłoś komentarz
Marko , skoro wyłoniona zostanie firma do obsługi miasta to jedynym sposobem na odbiór odpadów z tzw. dzwonów przez kogoś innego jest podpisanie z wyłonioną firmą umowy  podwykonawczej.Tylko w taki sposób może to robić ktoś inny niż wyłoniona w przetargu firma. Nie sądzę aby w przypadku wygranej LPGK czy VanGansenvinkel  chciano przekazać komuś innemu taką jak twierdzisz złotą kure.
nie mam pewności jaką politykę ostatecznie wprowadzi miasto a wynika to z sytuacji takiej że większość samorządów nie potrafi jednoznacznie zinterpretować nowej ustawy śmieciowej. W związku z tym odbyła się obszerna dyskusja na radzie miasta. Podkreślała to podobno pani sekretarz miasta.

masz rację że ten kto przejmie śmieci nie odda dzwonów i surowców wtórnych w nich zebranych komuś kto odwiezie je do skupu na swoje konto - pytanie tylko dlaczego od ładnych paru lat u nas to się właśnie tak odbywa ???
zgłoś komentarz
Psymon , bardzo dobrym pomysłem byłoby stworzenie na  byłym składowisku odpadów w Białej PDGO , czyli punktu dobrowolnego gromadzenia odpadów dla mieszkańców miasta. Stosunkowo niedużym kosztem można przystowac to miejsce na taki punkt tym bardziej ,że właśnie tam jest uwzględniony on uwzględniony w  krajowym planie gospodarki odpadami. To tam tak jak pisze Marko można ustawić kontenery 36 m3 i zbierać do nich odpady odpowiednimi frakcjami przywożone przez mieszkanców . W związku z tym ,że płatność za to jest wliczona w podatek więc oddanie takich odpadów odbywało by się bezpłatnie .Można oczywiście dużżo szerzej opisać działanie takiego punktu . Umowy z firmami które wygrają przetargi mają być podpisywane tylko na rok więc można o tym pomyśleć .
jeśli miasto płaci firmie x za wywóz odpadów (surowców wtórnych ) z dzwonów(ani kilogram nie został zeskładowany na chojnowskim śmietnisku ) to odpady te muszą gdzieś dojechać co daje łączny koszt 8000zł miesięcznie i miasto nie ma za to nic. czy nie było by korzystniejszym i z założenia tańszym przewożenie tych miejskich odpadów (surowców wtórnych ) na składowisko w białej gdzie jest elektroniczna waga ) i wrzucanie ich do kontenerów 36m3 a następnie ich sprzedaż na konto pokrycia obsługi systemu ?
dlaczego więc tego od kilku lat się nie robi ??? miejsce jest , możliwości są , czego więc brak ?
zgłoś komentarz
errare humanum est

panie Kucharski bo widzę że jest pan też użytkownikiem czy mógłby pan coś w tej sprawie powiedzieć ? co pan o tym sądzi? ile jest w tym prawdy ?
zgłoś komentarz
Nie wiem czy twój wpis kierowany jest pod moim adresem Marko ale jeżeli tak zmartwię Cię bo panem Kucharskim nie jestem , miałem jakiś czas temu kontakt z planowaniem gospodarką odpadami ale to było dawno i szczerze mówiąc chciałbym o tym zapomnieć. Chojnów a właściwie władze Chojnowa to zacofana  grupa kolegów i koleżanek , która nic wspólnego z dobrem Chojnowa nie ma.Jeżeli chodzi o Twoje pytanie dlaczego od paru lat odbiór odpadów z selektywnej zbiórki zlecony jest prywatnej firmie ? a to dlatego ,że nie było możliwości ze strony CHZGKIM aby takie odpady odbierać i przekazywać dalej (możliwości sprzętowe) a w związku z tym ,że obowiązki gmin w zakresie gospodarki odpadami radykalnie się zmieniły , więc była to jedyna możliwość.W chwili obecnej firma , która wygra pratarg musi zapewnić kompleksową obsługę w zakresie odbioru , transportu i utylizacji odpadów ( ze zbiórki selektywnej i zmieszanych oraz niebezpiecznych np. baterie ).
zgłoś komentarz
wisdom this authority Marko.
zgłoś komentarz
sunshine przeglądając inne wątki trafiłem na wypowiedź użytkownika Jerzy Kucharski a w związku z tym że pracuje on na śmietnisku poprosiłem go o wypowiedź w tej sprawie , nie podejrzewam że nim jesteś ;-)

errare humanum est - tyczyło się do wszystkich - taka mała dygresja

co do " nie było możliwości ze strony CHZGKIM aby takie odpady odbierać i przekazywać dalej (możliwości sprzętowe) " to chyba wynikało z niechęci jak z niemocy. Skoro prywatna firma potrafiła poradzić sobie ze sprzętem ( firma jedno osobowa ) to jak chzgkim nie potrafił ? może dlatego że są nieudolni ?
wymagany sprzęt to auto które chzgkim mógł wziąć w leasing każdy.
postawienie 3 kontenerów na odpady z dzwonów na śmietnisku w białej to żaden koszt gdyż każdy z odbiorców tych surowców dostarczy za darmo kontener choćby dla zapewnienia sobie ciągłości współpracy .
zgłoś komentarz
Marko , nie wiem jaka jest przyczyna braku możliwości sprzętowych w CHZGKIM  , ale z pewnością  zaniedbania ze strony dyrekcji firmy są. CHZGKIM to firma , która rządzi się prawami poprzedniej epoki więc nie można tu oczekiwać nowoczesnego stylu myślenia . Pewne jest jednak to , że tworząc punkt zbiórki odpadów zbieranych selektywnie wymaga wielu uzgodnień oraz zatrudnienia dodatkowych osób do obsługi (to jest akurat pozytywne ale również kosztowne).Co do jednoosobowej firmy , o której piszesz to uważam ,że nie posiada połowy wymaganych pozwoleń na prowadzenie takiej działalności nie mówiąc już o legalnym zatrudnianiu ludzi.. Chociaż cenię każdy własny biznes w Polsce a szczególnie osoby , które mają siłe i odwagę prowadzić w Polsce własną firmę , to nie daję tej firmie wiele czasu do momentu jej likwidacji.Chyba , że ma dużą ilość pieniędzy do zainwestowania w profesjonalną sortownię czy punkt gromadzenia tego typu odpadów. Nie piszę tego złośliwie a raczej z realnego punktu widzenia.
zgłoś komentarz
jedyną przyczyną jaką widzę jest nieporadność , 2 osoby i auto w prywatnej firmie dają radę i do tego  obsługuja większą część gminy ale sama gmina nie potrafi , jak to nazwać inaczej ?

jeden z radnych zapytał czy nowa firma jak wygra przetarg na odbiór tych odpadów z dzwonów z  chzgkim który jak wiadomo jest nieudolny i zdolny jedynie płacić więc nie da rady - czy będzie płaciła miastu za wykorzystywanie "miejskich pojemników/dzwonów" - hahaha żenada 

szkoda że radni nie zauważyli że dotychczas "nikt" - firma obecnie wykonująca usługę odbioru odpadów - nie płaciła ani grosza a robi to już kolejny rok ???????



dlaczego miałby ktoś nowy płacic ?  bo skoro cioteczny brat burmistrza nie płaci to dlaczego ktoś inny miałby płacić ?  prawo jest równe wobec wszystkich czy  jak ? 

zgłoś komentarz

Dodaj odpowiedź

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.