Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English


Archiwum - lipiec 2013

23 lipiec 2013, SPW Niedźwiedzice, Wszystkich komentarzy: 0
Bank BGŻ - dobrze służy ludziom !

Dzięki dofinansowaniu, przyznanemu Stowarzyszeniu Przyjaciół Wsi Niedźwiedzice, przez Bank BGŻ w ramach Programu Wsparcia Lokalnego, wszyscy mogli się cieszyć występem Teatru Wielkie Koło z Będzina oraz uczestniczyć w warsztatach teatralnych. Każdy włączony był do wspólnej zabawy.

22 lipiec 2013, PWSZ Legnica, Wszystkich komentarzy: 0
W PWSZ im. Witelona w Legnicy trwa rekrutacja na studia

Do 29 lipca br. można zarejestrować się w systemie elektronicznej rekrutacji kandydatów na studia na rok akademicki 2013/2014 w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy

22 lipiec 2013, admin, Wszystkich komentarzy: 0
"Chojnwood" - videoklip nakręcony podczas warsztatow fotograficznych

Przez cały ubiegły tydzień (z wyłączeniem poniedziałku) w Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Chojnowie odbywały się warsztaty fotograficzne. Każdego kolejnego dnia prowadząca Daria Bąk odsłaniała przed uczestnikami nowe techniki fotografii, młodzi miłośnicy robienia zdjęć ćwiczyli w pocie czoła dążąc do perfekcji. Zwieńczeniem warsztatów był nakręcony videoklip zrealizowany przy pomocy naszego Portalu.

22 lipiec 2013, artykuł sponsorowany, Wszystkich komentarzy: 4
Dlaczego warto się ubezpieczać?

Liczba nieszczęść, które mogą nas spotkać jest nieograniczona. Nasz dom/mieszkanie może nawiedzić wichura, pożar, powódź, możemy stać się ofiarą kradzieży. Samochód może zostać skradziony lub uszkodzony w wyniku wypadku lub zderzenia ze zwierzęciem. Nas oraz naszych bliskich może czekać ciężka choroba lub wypadek. Warto o tym wszystkim pomyśleć i wykupić odpowiednią do naszych założeń polisę. Co prawda nie uchroni ona przed tymi wszystkimi zdarzeniami, ale w widoczny sposób załagodzi ich skutki.

22 lipiec 2013, Maciek, Wszystkich komentarzy: 23
"Zawsze należy dążyć do osiągnięcia jak najlepszego wyniku" - wywiad z Rafałem Kryszczukiem

W ostatnich dniach poznaliśmy nazwisko szkoleniowca ekipy seniorów KS Chojnowianka. Został nim Rafał Kryszczuk. Udało nam się dotrzeć do trenera pierwszej drużyny i przeprowadzić z nim krótką rozmowę. Zapraszamy do lektury.

20 lipiec 2013, admin, Wszystkich komentarzy: 8
Górnik Złotoryja kolejnym sparingpartnerem Chojnowianki

Zaplanowany na dziś sparing chojnowskiego zespołu na sztucznym boisku w Legnicy niestety nie doszedł do skutku. Powód prozaiczny – nie było wystarczającej ilości zawodników gotowych do gry. Poznaliśmy również przeciwnika w kolejnym meczu kontrolnym Biało-Niebieskich.

19 lipiec 2013, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Święto Sportu w Krzywej

Urząd Gminy Chojnów, LZS „Sokół” Krzywa, Samorząd wsi Krzywa oraz Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i Potrzebujących „DAJMY SZANSĘ” zaprasza wszystkich na Święto Sportu. 28 lipca 2013 r. na boisku sportowym w Krzywej mieszkańcy naszej gminy spróbują swoich sił w wielu konkurencjach. Odbędzie się m.in. turniej szachowy, piłki nożnej, siatkówki i wiele, wiele innych. Zapraszamy!

19 lipiec 2013, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Kolarska niedziela w Olesznej

Po tygodniowym odpoczynku w ostatni weekend nasi kolarze wybrali się do Olesznej, gdzie odbył się VIII wyścig MTB Memoriał M.Gołdyna i Z.Niżyńskiego. Zawodnicy UKK „Oriens MTB” Chojnów stanęli do rywalizacji z innymi klubami z Dolnego Śląska. Na stosunkowo płaskiej trasie zajęli wiele dobrych miejsc.

18 lipiec 2013, Jerzy Kucharski, Wszystkich komentarzy: 0
Wędrówki z Panem Jurkiem. Legendy - Kamieńczyk.
Dawno, dawno temu, za górami, za lasami... Kto z nas nie lubi legend, baśni i podań ludowych? Dziś rozpoczynamy krótki cykl opowieści o ciekawych miejscach, głównie w Karkonoszach. Zaczynamy od najwyższego z karkonoskich wodospadów - Kamieńczyka. Oczywiście pióra pasjonata gór - Jerzego Kucharskiego.
18 lipiec 2013, admin, Wszystkich komentarzy: 8
Pierwszy trening KS Chojnowianki pod wodzą nowego trenera za nami

Wczoraj, tj. 17 lipca 2013 r. w godzinach popołudniowych na stadionie miejskim odbył się pierwszy trening KS Chojnowianka pod przewodnictwem nowego zarządu. W trakcie szkolenia poznaliśmy nowego trenera klubu - Rafała Kryszczuka.

17 lipiec 2013, admin, Wszystkich komentarzy: 2
Problem porzuconych psów wciąż aktualny - suczka szuka właściciela (Aktualizacja)

Okres wakacji, gdy wielu z nas wyjeżdża na urlop szczególnie sprzyja porzucaniu psów. Rodziny orientują się, że czworonogi są dla nich „problemem”, nie mają co z nimi zrobić gdy dom pozostaje pusty. Postanawiają zostawić je na ulicy, w lesie… Pozostawione na odludziu, bez jedzenia i picia skazane są na śmierć.

16 lipiec 2013, PWSZ Legnica, Wszystkich komentarzy: 0
Dietetyka już wkrótce w PWSZ im. Witelona w Legnicy !

Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej pozytywnie zaopiniowała wniosek Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy o nadanie, Wydziałowi Nauk o Zdrowiu i Kultury Fizycznej, uprawnień do prowadzenia kształcenia na kierunku Dietetyka. Studiów prowadzonych jako studia pierwszego stopnia (licencjackie) o profilu praktycznym.

16 lipiec 2013, Maciek, Wszystkich komentarzy: 0
Łukasz Niemczyk skrzyżował rękawice z Ukraińskim seniorem!
W ramach Agatowego Lata w Lwówku Śląskim odbyły się jednodniowe zawody bokserskie. Nie zabrakło tam chojnowskiego akcentu. Champion Chojnów Powiat Legnicki wystawił swoich zawodników, którzy zaprezentowali wszystko, co najlepsze.
16 lipiec 2013, admin, Wszystkich komentarzy: 0
"Koma" - historia Krystiana Bali na nowo

Książka „Amok” Krystiana Bali jest bardzo trudno dostępna na rynku. Wciąż wywołuje wiele emocji. Przypomnijmy, że była pomocna przy trafieniu na trop sprawcy. Niebawem światło dzienne ujrzy „Koma”, powieść Aleksandra Sowy inspirowana historią chojnowianina. Już dostępna jest w formie elektronicznej.

16 lipiec 2013, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Warsztaty fotograficzne z Darią Bąk - wciąż są wolne miejsca! (Aktualizacja 18.07.13)

Trzeci tydzień wakacji w trakcie. Po zajęciach plastycznych w MOKSiR i w Miejskiej Bibliotece Publicznej rozpoczęły się warsztaty fotograficzne prowadzone przez Darię Bąk, znaną chojnowianom m.in. z kursu tańca, który odbył się w pierwszym tygodniu przerwy od szkoły.