Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
Current events

19 October 2021, admin, All comments: 0
Rzecznik Konsumentów ostrzega przed kolejnym pokazem handlowym organizowanym w Chojnowie
Miejski i Powiatowy Rzecznik Konsumentów ostrzega przed udziałem w pokazie pseudo szczepionkowym organizowanym 22 października w Chojnowie. - Pod wpływem manipulacji można uszczuplić swój portfel o kilka, a nawet kilkanaście tysięcy - zaznacza Tomasz Strojek.
19 October 2021, admin, All comments: 0
Prawie 50 procent mieszkańców Chojnowa w pełni zaszczepionych
Liczba w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19 mieszkańców Chojnowa zbliża się do 50 proc. Stawia to gminę miejską na trzecim miejscu w powiecie legnickim. Znaczniej mniejszy procent zaszczepionych odnotowuje się w gminie wiejskiej Chojnów.
19 October 2021, admin, All comments: 0
Wzmożone kontrole prędkości na lokalnych drogach
Przez cały dzień w powiecie legnickim możemy spodziewać się wzmożonych kontroli prędkości. Funkcjonariusze będą nieugięci wobec osób łamiących przepisy prawa ruchu drogowego - zapowiada lokalna drogówka.
19 October 2021, admin, All comments: 0
Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 3 pasowani na uczniów [ZDJĘCIA]
Korzystając z zaproszenia gościliśmy dzisiaj na uroczystości pasowania uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 3. Zobacz zdjęcia z wydarzenia.
18 October 2021, admin, All comments: 0
Kiedy przyjedzie śmieciarka?
Wciąż nie wiesz kiedy wystawić jaki śmietnik? Pomocna może okazać się internetowa aplikacja, gdzie sprawdzisz dokładny harmonogram odbioru odpadów w Chojnowie.
18 October 2021, admin, All comments: 2
Trwa głosowanie w ramach budżetu obywatelskiego
12 października rozpoczęło się głosowanie nad projektami zgłoszonymi do tegorocznego edycji chojnowskiego Budżetu Obywatelskiego. Głosować można za pośrednictwem platformy internetowej oraz w Urzędzie Miejskim.
18 October 2021, admin, All comments: 0
Usiłowali spalić dom by zatrzeć ślady produkcji narkotyków
Zlikwidowana linia produkcyjna do wytwarzania metamfetaminy, przechwycone blisko 7300 porcji handlowych tej substancji zabronionej oraz zatrzymanych dwóch mężczyzn mających związek ze sprawą, to efekt działania funkcjonariuszy Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, którzy przy wsparciu wrocławskich kontrterrorystów przeprowadzili skuteczną realizację wymierzoną w narkobiznes.
18 October 2021, admin, All comments: 0
Dotacje dla lokalnych bibliotek, przedszkoli i szkół na zakup nowości wydawniczych
14 października Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu zaakceptował listę rankingową bibliotek uprawnionych do otrzymania dofinansowania w ramach Kierunku interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych Priorytetu 1. Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021–2025.
16 October 2021, PWSZ im. Witelona,
Kolej szuka pracowników, uczelnia ich szkoli
PKP i inne, obsługujące krajowy ruch pociągów spółki, borykają się z brakiem wykwalifikowanych maszynistów i dyżurnych ruchu. Na to zapotrzebowanie rynku pracy zareagowała PWSZ im. Witelona w Legnicy (która od stycznia 2022 r. nazywać się będzie Collegium Witelona Uczelnia Państwowa). Prowadzi właśnie nabór na kurs dla maszynistów, który ruszy 5 listopada.
15 October 2021, admin, All comments: 0
To nie tajna akcja - to próba oszustwa
Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Legnicy po raz kolejny ostrzegają przed oszustami. Przestępcy wykorzystują bezradność, podeszły wiek, łatwowierność i stan zdrowia osób starszych.
15 October 2021, admin, All comments: 0
W połowie listopada pojedziemy S3 między Lubinem i Polkowicami
Do końca dobiegają prace na feralnym odcinku nowej drogi S3 miedzy Lubinem i Polkowicami. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podtrzymuje zapowiadany wcześniej listopadowy termin oddania drogi do ruchu.