Chojnow.pl
Zapoznaj się z naszą Polityką prywatności
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
REKLAMUJ SIĘ NA CHOJNOW.PL SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ BANERÓW I ARTYKUŁÓW SPONSOROWANYCH

Wiadomości

24 styczeń 2023, Partnerstwo,
5 skutecznych ćwiczeń na tricepsy
Wiele osób wykonujących ćwiczenia fizyczne odpuszcza ćwiczenia na triceps i koncentruje się głównie na bicepsie. Jest to tak naprawdę jeden z największych błędów, które mogą popełnić początkujący entuzjaści ćwiczeń fizycznych czy to na siłowni czy też w domu.
23 styczeń 2023, admin, Wszystkich komentarzy: 0
IPN poszukuje świadków w sprawie Zbrodni Lubińskiej
31 sierpnia 1982 roku, podczas pokojowej manifestacji w Lubinie, zginęły trzy osoby. Do dnia dzisiejszego nie odnaleziono osób, które strzelały do manifestantów. Oddziałowa Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu we Wrocławiu prosi o kontakt wszystkie osoby, które mają wiadomości w sprawie lub też przechowują pochodzące z tych wydarzeń dowody rzeczowe.
23 styczeń 2023, Urząd Miejski w Chojnowie,
Inwestycje w Chojnowie w 2022 roku Prezentujemy spis inwestycji zrealizowanych w Chojnowie w 2022 roku.
22 styczeń 2023, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Gminny Chojnowski Budżet Obywatelski. Wkróce koniec głosowania
Jutro ostatni dzień głosowania w ramach tegorocznej edycji Gminnego Chojnowskiego Budżetu Obywatelskiego. Jak informuje Urząd Gminy, swojego wyboru dokonało już ponad 800 mieszkańców podchojnowskich wsi.
20 styczeń 2023, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Dwóch nieodpowiedzianych kierowców straciło prawo jazdy
Policja podsumowała działania "Prędkość" realizowane na drogach powiatu legnickiego oraz Legnicy. Funkcjonariusze przeprowadzili 90 kontroli pojazdów.
19 styczeń 2023, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Ucieczkę zakończył w przydrożnym rowie
Policjanci działający na terenie gminy Chojnów zatrzymali 30-letniego kierowcę, który ignorując wezwanie do zatrzymania rozpoczął ucieczkę. Mężczyzna znany był policjantom - prowadził mimo sądowego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi.
18 styczeń 2023, Urząd Gminy Chojnów,
Nowe mieszkania komunalne w Gminie Chojnów
Nowo wybudowany, trzykondygnacyjny budynek zasilił komunalny zasób mieszkaniowy Gminy Chojnów. W budynku mieści się 9 mieszkań, które już 19 stycznia br. uroczyście zostaną przekazane lokatorom.
18 styczeń 2023, Urząd Miejski w Chojnowie,
Kalendarium wydarzeń w 2022 roku w Chojnowie
Co działo się w Chojnowie w minionym roku? Prezentujemy podsumowanie najważniejszych wydarzeń w naszym mieście.
17 styczeń 2023, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Wspólne kolędowanie z kapelą góralską
Grzegorz Gapski oraz Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny w Chojnowie zapraszają na koncert kapeli góralskiej "Skład Niearchaiczny".
16 styczeń 2023, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Obywatelskie zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy na A4
68-letni kierowca Audi miał trudności z utrzymaniem prostego toru jazdy - to niepewne zachowanie wzbudziło czujność u innego kierowcy...
15 styczeń 2023, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Rusza głosowanie w ramach Gminnego Chojnowskiego Budżetu Obywatelskiego
Zakończył się proces składania wniosków w ramach kolejnej edycji Gminnego Chojnowskiego Budżetu Obywatelskiego. 16 stycznia rusza głosowanie.
15 styczeń 2023, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0
Za nami koncert Exodus 15 w kościele parafialnym w Rokitkach

W sobotni wieczór w kościele parafialnym w Rokitkach odbył się wyjątkowy koncert kolęd i pieśni religijnych w wykonaniu zespołu Exodus 15. Wydarzenie zostało zorganizowane przez ks. Proboszcza Tomasza Kwietnia i przewodniczącego Rady Parafialnej Andrzeja Kupczyka.

13 styczeń 2023, Urząd Miejski w Chojnowie,
Budżet Chojnowa na 2023 rok

20 grudnia, na sesji Rady Miejskiej Chojnowa, radni uchwalali m.in. budżet Miasta na 2023 rok. Projekt budżetu przedstawił Burmistrz Jan Serkies.


12 styczeń 2023, admin, Wszystkich komentarzy: 1
70 zbyt szybkich kierowców ukaranych
W minioną środę na drogach powiatu legnickiego policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego prowadzili wzmożone działania pod kryptonimem „Prędkość”. Funkcjonariusze podczas akcji ujawnili ponad 70 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość, zatrzymali 2 prawa jazdy oraz 9 dowodów rejestracyjnych.
11 styczeń 2023, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Urząd Miejski czeka na ponowną ofertę w sprawie węgla
Gmina Miejska Chojnów otrzymała ofertę na zakup węgla po preferencyjnej cenie, jednakże złożona oferta nie stanowi odpowiedzi na potrzeby mieszkańców w zakresie zakupu węgla do gospodarstw domowych - informuje Urząd Miejski.
10 styczeń 2023, admin, Wszystkich komentarzy: 0
3 tysiące kontroli w trzy dni
Lokalna drogówka podsumowała działania „Alkohol i Narkotyki”, które prowadzone były od 7 do 9 stycznia. Przez trzy dni funkcjonariusze sprawdzali stan trzeźwości kierujących. Mundurowi przebadali łącznie blisko 3 tysiące osób.
10 styczeń 2023, Urząd Miejski w Chojnowie,
Wyjątkowy Koncert Eleni

Eleni - jedna z najpopularniejszych piosenkarek na polskiej scenie muzycznej swoim anielskim głosem i pięknym świąteczno-noworocznym koncertem przeniosła zgromadzonych w świątyni w lepszą część świata:

10 styczeń 2023, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Artystyczny koncert kolęd z Exodus 15 w Parafii Rokitki
Ksiądz proboszcz Tomasz Kwiecień z przewodniczącym Rady Parafialnej Andrzejem Kupczykiem serdecznie zapraszają już dziś na niezwykły koncert kolęd, który odbędzie się 14 stycznia w kościele w Rokitkach.
09 styczeń 2023, admin, Wszystkich komentarzy: 0
MOPS czeka na wnioski dotyczące refundacji podatku VAT dla odbiorców paliw gazowych
21 grudnia weszła w życia ustawa wprowadzająca możliwość refundacji podatku VAT dla odbiorców paliw gazowych. Dla mieszkańców gminy miejskiej Chojnów realizatorem programu jest Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.
07 styczeń 2023, admin, Wszystkich komentarzy: 1
1534 zgłoszenia w 2022 roku
Policja podsumowała funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa w 2022 roku na terenie powiatu legnickiego.