Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up

Wiadomości

19 February 2015, admin, All comments: 0
Uczniowie szkół podstawowych rywalizowali na Basenie Miejskim

Uczniowie ośmiu szkół podstawowych z regionu, rywalizowali w czwartkowe przedpołudnie na Basenie Miejskim w Chojnowie. Udział w Mistrzostwach Podstrefy Legnickiej w Sztafetach Pływackich, wzięły drużyny z Chojnowa, Legnicy, Jawora, Lubina, Rudnej i Głogowa.

19 February 2015, Starostwo Powiatowe , All comments: 0
Halówka w powiecie. Ludowe Zespoły Sportowe powalczą w igrzyskach

Dziś odbędzie się powiatowy halowy turniej piłki nożnej chłopców do lat 13, rozgrywany w ramach Powiatowych Igrzysk Ludowych Zespołów Sportowych i Mieszkańców Wsi i Miast. Dwa najlepsze zespoły z rocznika 2002 i młodsi już 1 marca zagrają w eliminacjach strefowych XVI Dolnośląskich Igrzysk LZS i Mieszkańców Wsi i Miast w Środzie Śląskiej.

19 February 2015, Maciek, All comments: 5
Nowe, energooszczędne lampy led przy ul. Kościuszki

W chwili obecnej trwają prace związane z wymianą oświetlenia przy ul. Kościuszki. Do końca tego tygodnia na ulicy pojawi się jedenaście nowych lamp, które nie dość, że będą o wiele bezpieczniejsze od swoich poprzedników to jeszcze zużyją o wiele mniej energii elektrycznej. Na zlecenie Urzędu Miasta inwestycję tą prowadzi chojnowska firma MACIUŚ, która do tej pory zajmowała się konserwacją lamp będących własnością miasta.

18 February 2015, Starostwo Powiatowe , All comments: 0
Za kółko po kilku głębszych? Nie w powiecie legnickim

Prawo jazdy mniej popularne? Wśród mieszkańców powiatu tak. Coraz mniej osób uzyskuje bowiem takie uprawnienia. Paradoksalnie, rejestrowanych samochodów jest coraz więcej. Co jednak najważniejsze, rośnie świadomość ryzyka związanego z prowadzeniem pod wpływem alkoholu. Wskazuje na to malejąca liczba wyroków odbierających prawo jazdy.

18 February 2015, Maciek, All comments: 0
Nie daj się naciągnąć! Uwaga na nieodebrane połączenie z numeru +23...
W ostatnich dniach otrzymaliśmy od Państwa informację o pojawiających się na wyświetlaczu telefonu numerach rozpoczynających się od +23…. Postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się sprawie i jak się okazuje takie połączenie może stanowić poważne zagrożenie dla naszego portfela. Kiedy budzimy się rano, a na naszej komórce widnieje nieodebrane połączenie z numeru rozpoczynającego się od +23… najlepiej to zlekceważmy i nie podejmujmy próby oddzwonienia, gdyż może to nas słono kosztować.
18 February 2015, admin, All comments: 0
Godziny pracy Basenu Miejskiego w dniu 19 lutego

W związku z zawodami pływackimi, 19 lutego w godzinach 9:30- 14:30, Basen Miejski będzie nieczynny dla klientów.

18 February 2015, Maciek, All comments: 5
Utrudnienia na moście w Chojnowie i drodze do Lubina jeszcze przez dwa, trzy lata!
Od sierpnia ubiegłego roku mieszkańcy Chojnowa mogą natrafić na utrudnienia w ruchu drogowym na drodze wojewódzkiej 335. Jest to odcinek ulicy legnickiej, na wysokości mostu, na którym od dłuższego czasu znajdują się barierki zabezpieczające oraz znaki ograniczające prędkość. Od 27.08.2014, po przeprowadzonych badaniach mostu okazało się, że jest on uszkodzony. W związku z tym zarządca drogi wprowadził ograniczenie do 30km/h oraz obustronne zwężenie jedni i zakaz wyprzedzania.
18 February 2015, admin, All comments: 0
Dziś Środa Popielcowa. Rozpoczyna się Wielki Post
Dziś Środa Popielcowa - dzień rozpoczynający okres czterdziestodniowego przygotowania do największych świąt dla chrześcijan- Wielkanocy. W dniu dzisiejszym, pełnoletnich chrześcijan do 60 lat obowiązuje ścisły post. Oznacza to, że można spożyć trzy posiłki, w tym jeden do syta, bez potraw mięsnych. W Środę Popielcową celebrowany jest zwyczaj posypywania głów na znak pokuty popiołem , pochodzącym ze spalonych palm, poświęconych w Niedzielę Palmową.
17 February 2015, admin, All comments: 1
Płonie łąka przy ul. Samorządowej

Tuż przed godziną 12-stą, jeden z mieszkańców ul. Samorządowej złożył zawiadomienie o płonącej pobliskiej łące. Na miejscu zdarzenia pojawiła się jednostka straży pożarnej, która obecnie pracuje nad ugaszeniem pożaru. Przyczyny na chwilę obecną nie są znane. O szczegółach poinformujemy wkrótce.

17 February 2015, Małgorzata Uroda, All comments: 0
ZDROWA DIETA NIE OBEJDZIE SIĘ BEZ KASZY

Kasze od dawien dawna cenione były w kuchni polskiej za swe walory smakowe i zdrowotne. Ostatnio trochę zapomniane powoli wracają na nasze stoły (badania GUS przytoczone przez www.portalspożywczy.pl ) Zaczynamy na nowo doceniać wartość kaszy i bardzo dobrze! Dziś przegląd najbardziej popularnych kasz. Sprawdź dlaczego warto je jadać.

17 February 2015, admin, All comments: 0
RANKING ZDAWALNOŚCI LEGNICKIEGO WORD-U NA KATEGORIĘ „B”

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Legnicy opublikował zestawienie zdawalności na kategorię "B" prawa jazdy (praktyka) z podziałem na ośrodki szkolenia kierowców. W zestawieniu uwzględniono te ośrodki, z których do egzaminu w 2014 roku, przystąpiło minimum 10 kandydatów.


17 February 2015, admin, All comments: 0
Zapraszamy na spotkanie autorskie z Dionisiosem Sturisem

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Dionisiosem Sturisem, które odbędzie się 23 lutego o godz.18.00. Tym razem przyjedzie do nas ze swoją nową książką „Gdziekolwiek mnie rzucisz. Wyspa Man i Polacy. Historia splątania” - będzie można ją nabyć również podczas spotkania.

16 February 2015, Galeria Piastów , All comments: 0
Zapraszamy do Planetarium w Galerii Piastów!

Już w niedzielę 1 marca zapraszamy wszystkich spragnionych wiedzy i mocnych wrażeń do Planetarium w Galerii Piastów! Planetarium to przede wszystkim niezwykłe miejsce oraz unikalne narzędzie dydaktyczne wyposażone w najnowocześniejszy projektor, teleskopy i urządzenia.

16 February 2015, Gimnazjum nr 1, All comments: 1
"Jedynka"  pływała  w Lubinie

Pływanie zawsze budzi emocje. Weryfikuje perfekcyjnie możliwości organizmu pod względem siły, szybkości i wydolności, a dodatkowy element do pokonania, którym jest żywioł zwany wodą, zmusza pływaków do podwójnego wysiłku. Tegoroczne zawody STREFY LEGNICKIEJ w SZTAFETACH PŁYWACKICH SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH CHŁOPCÓW odbywały się w Lubinie w dniu 12.02.2015r. Do rywalizacji przystąpiło 7 zespołów 10 osobowych z Lubina, Polkowic, Rudnej i Chojnowa.

16 February 2015, Starostwo Powiatowe , All comments: 0
Płatność kartą za prawko? W Starostwie udogodnienia dla petentów

Do końca miesiąca potrwa montaż systemu obsługi kart płatniczych w Wydziale Komunikacji i Dróg Starostwa Powiatowego w Legnicy. Już w marcu za prawa jazdy czy dowody rejestracyjne zapłacimy szybciej, sprawniej i wygodniej.

16 February 2015, admin, All comments: 0
Nowy samochód pożarniczy dla Ochotniej Straży Pożarnej w Krzywej

W minioną sobotę, odbyła się uroczystość przekazania ciężkiego samochodu pożarniczego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzywej, sfinansowanego ze środków Gminy Chojnów. Dowódcą uroczystości był druh Paweł Palczak, zastępca naczelnika Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzywej, który złożył raport dla wiceprezesa zarządu Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej we Wrocławiu.

15 February 2015, Maciek, All comments: 0
Arkon Przemków "zmasakrowany" przez Czarnych Rokitki
Dziś o godzinie 17:00 rozpoczął się drugi sparing Czarnych Rokitki, którzy bardzo sumiennie przygotowują się do nadchodzącej rundy wiosennej. Trener Mirosław Dragan nie daje swoim podopiecznym chwili wytchnienia. Takie postępowanie wpływa na zwyżkę formy ekipy z naszej gminy. W dzisiejszym spotkaniu kontrolnym Czarni zmierzyli się z Arkonem Przemków.
15 February 2015, admin, All comments: 0
Regionalny System Ostrzegania
Z dniem 1 stycznia 2015 roku, ruszył Regionalny System Ostrzegania-usługa powiadamiania obywateli o lokalnych zagrożeniach, nie tylko na stronach internetowych urzędów wojewódzkich, ale też w telewizji i aplikacjach na komórki. Komunikaty dotyczą różnego rodzaju lokalnych zagrożeń, jak np. klęski żywiołowe i sytuacje na drogach.
15 February 2015, Maciek, All comments: 1
Majstry zwycięzcami Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Prezesa Czarnych Rokitki
Wczorajszy poranek i popołudnie dostarczyło wielu emocji piłkarskich dla wszystkich zgromadzonych w Hali Powiatowego Zespołu Szkół. Wszystko to za sprawą Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Prezesa Czarnych Rokitki – Bogdana Styrkowca. Oficjalnego otwarcia imprezy dokonał główny jej organizator – Piotr Seheniewicz, który przywitał zgromadzone drużyny i jednocześnie przedstawił na jakich zasadach przebiegać będzie rywalizacja. Swój udział we wczorajszej imprezie sportowej miał również znany chyba wszystkim sympatykom futbolu – Stefan Stal, który włączyć się w pomoc przy kwestiach technicznych.
14 February 2015, Maciek, All comments: 5
Kolejny sparing Chojnowianki za nami.
W walentynkowe popołudnie podopieczni Ireneusza Chrzanowskiego, w kolejnym spotkaniu kontrolnym, zmierzyli się z Konfeksem Legnica. Na boisku rywala o godzinie 15:00 rozpoczął się sparing. Chojnowianka, niestety w niepełnym składzie, zameldowała się na murawie. Brakowało nam numeru jeden. Piłkarze, którzy pojawili się dziś na sztucznej nawierzchni, zmieniali się w bramce godnie zastępując naszego goalkeepera.