Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Aktualne wydarzenia

13 wrzesień 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 1
Nowa organizacja odwiedzin pacjentów w legnickim szpitalu. Utrudnienia dla niezaszczepionych
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Legnicy wdraża rekomendacje Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego dotyczące odwiedzin pacjentów przebywających na oddziałach szpitalnych w okresie epidemii COVID-19 w związku z postępem realizacji Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19.
13 wrzesień 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Zabawa na festynie promującym szczepienia. Mini dożynki w Konradówce [ZDJĘCIA]
Przy świetlicy w Konradówce odbył się kolejny festyn promujący szczepienia. Imprezę poprzedziło nabożeństwo w lokalnym kościele oraz krótka uroczystość dożynkowa.
11 wrzesień 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
"Nie udawaj, że nie widzisz" ponownie w Domu Kultury
Działająca przy Powiatowym Zespole Szkół grupa teatralna ZaŚwiaty po raz kolejny zaprasza na spektakl "Nie udawaj, że nie widzisz", który odbędzie się 23 września w sali widowiskowej chojnowskiego Domu Kultury.
10 wrzesień 2021, Chojnowska Drużyna Strzelecka, Wszystkich komentarzy: 0
Uroczyste przyrzeczenie strzeleckie
Dzień 9 września ma szczególne znaczenie dla Strzelców z Chojnowskiej Drużyny Strzeleckiej noszącej imię 19 Pułku Piechoty Odsieczy Lwowa.
10 wrzesień 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 1
Msza Dziękczynna i kolejny festyn promujący szczepienia
Konradówka będzie gospodarzem kolejnego festynu zorganizowanego w ramach Narodowego Programu Szczepień. Wydarzenie poprzedzi Dożynkowa Msza Dziękczynna w lokalnym kościele.
10 wrzesień 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Lisy szukają jedzenia w Chojnowie. Ich obecność w mieście to jednak nic dobrego
Lis na zdjęciu dziś nad ranem beztrosko szukał pożywienia na jednej z chojnowskich posesji. Tym razem jego wyprawa do miasta zakończyła się niepowodzeniem - rudy przybysz jedzenia szukał bowiem w klatce dla zwierząt, w której został zamknięty. Zwierzak trafi do swojego naturalnego środowiska, którym z pewnością nie jest miasto.
10 wrzesień 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 1
50 kontroli - 30 mandatów karnych
Policja podsumowała efekty środowej akcji "Truck&Bus" realizowanej na drogach powiatu legnickiego. W sumie dokonano ponad 50 kontroli z czego nałożono ponad 30 mandatów karnych. Dodatkowo policjanci zatrzymali 13 dowodów rejestracyjnych oraz dwa prawa jazdy.
09 wrzesień 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Chojnowskie czytanie "Moralności Pani Dulskiej" [ZDJĘCIA]
Miejska Biblioteka Publiczna oraz Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji po raz kolejny zaprosili mieszkańców Chojnowa do wspólnego czytania dzieł polskiej literatury. Tematem tegorocznej edycji Narodowego Czytania była "Moralność Pani Dulskiej" autorstwa Gabrieli Zapolskiej.
09 wrzesień 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Wypadek z Starym Łomie. Konieczna interwencja służb medycznych
W Starym Łomie doszło do wypadku z udziałem dwóch samochodów osobowych. Droga przez miejscowość jest nieprzejezdna.
09 wrzesień 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Festiwal Romansu Polsko - Rosyjskiego ponownie w Chojnowie
Burmistrz Miasta Chojnowa oraz Prezes Stowarzyszenia Kulturalnego Krajobrazy zapraszają na X Festiwal Romansu Polsko – Rosyjskiego "Słowiańskie Barwy Miłości" im. Lidii Nowikowej, który po raz kolejny zawita do Chojnowa.
09 wrzesień 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Powraca budżet obywatelski. Ratusz ogłosił nabór projektów
Urząd Miejski ogłosił nabór projektów do Budżetu Obywatelskiego na rok 2021. Do dyspozycji mieszkańców jest 100 tysięcy zł – 50 tysięcy złotych na projekty zlokalizowane na północ od Skorej i 50 tysięcy złotych na zadania umiejscowione na południe od naszej rzeki.