Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Aktualne wydarzenia

29 wrzesień 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Fundusze na termomodernizację szkół. Skorzysta gmina Chojnów
29 podmiotów z terenu województwa dolnośląskiego otrzyma dofinansowanie na termomodernizację placówek edukacyjnych. Na liście tej znalazła się także gmina Chojnów.
29 wrzesień 2021, Partnerstwo, Wszystkich komentarzy: 0
Podnośnik nożycowy – na jaki najlepiej się zdecydować?
Do każdej czynności jest odpowiednie narzędzie. Można oczywiście wszędzie używać tej samej drabiny, ale ma ona swoje duże ograniczenia. Praca przy pomocy zautomatyzowanego podnośnika będzie nie tylko lżejsza i bezpieczniejsza, ale też wygodniejsza, a co za tym idzie – szybsza.
28 wrzesień 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Wrześniowa sesja Rady Gminy. Głównym tematem funkcjonowanie gminnych jednostek organizacyjnych
30 września odbędzie się kolejna sesja Rady Gminy. W porządku obrad znalazło się m.in. podsumowanie funkcjonowania gminnych jednostek organizacyjnych w 2020 roku a także głosowanie nad uchwałą w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla ścieżki rowerowej biegnącej po śladzie nieczynnej linii kolejowej numer 316.
28 wrzesień 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Pijany kierowca podróż zakończył w rowie. Wydmuchał ponad 3 promile
Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego na drodze krajowej nr 94 między Legnicą i Chojnowem zatrzymali kompletnie pijanego mężczyznę, który nie dostosował prędkości do warunków ruchu i stracił panowanie nad pojazdem, co skutkowało dachowaniem pojazdu.
28 wrzesień 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Chojnowscy urzędnicy rozpoczęli kontrole przydomowych kompostowników
Od 27 września trwają kontrole nieruchomości, których właściciele zadeklarowali kompostowanie odpadów biodegradowalnych.
28 wrzesień 2021, Partnerstwo,
Jesienne inspiracje w Mrówce. Przygotuj się na chłodniejsze dni
22 września powitaliśmy astronomiczną jesień. Nadszedł czas na przygotowanie naszego domu oraz ogrodu na chłodniejsze dni. Pomocna jak zawsze może okazać się chojnowska Mrówka i jej szeroka jesienno-zimowa oferta...
27 wrzesień 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 1
Siedem osób zatrzymanych. Odpowiedzą za posiadanie narkotyków
Funkcjonariusze Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Legnicy oraz Ogniwa Prewencji Komisariatu Policji w Chojnowie w miniony weekend zatrzymali aż siedem osób w wieku od 23-43 lat, które odpowiedzą za posiadanie środków odurzających. Policjanci zabezpieczyli w sumie niemal 840 porcji handlowych metamfetaminy i marihuany.
27 wrzesień 2021, admin,
Przerwa w dostawie wody
Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej poinformował o przerwie w dostawie wody, która obejmie południowo-wschodnią część gminy Chojnów.
27 wrzesień 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Orkiestra Wratislavia oraz Adam Tański na zakończenie Letnich Koncertów Organowych
W kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła uroczyście zakończyła się tegoroczna edycja Letnich Koncertów Organowych. Przed chojnowską publicznością zaprezentowali się Orkiestra Kameralna Wratislavia oraz Adam Tański. Zobacz zdjęcia z koncertu.
25 wrzesień 2021, Rafał Wyciszkiewicz, Wszystkich komentarzy: 2
Zamki, skanseny, parki i wypadek drona. Kolejna wyprawa chojnowskiego cykloturysty [cz. 1]
Rok temu chojnowski podróżnik rowerowy Rafał Wyciszkiewicz, zamknął pętlę wokół kraju, dojeżdżając do Krynicy Morskiej. Gdzie wybrał się w tym roku? Przeczytacie w jego relacji...
24 wrzesień 2021, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Akcja Prędkość. Czterech kierowców straciło prawo jazdy
Policja podsumowuje efekty działań "Prędkość" na drogach powiatu legnickiego. Funkcjonariusze przy wykorzystaniu ręcznych mierników prędkości oraz radiowozów wyposażonych w urządzenia rejestrujące tzw. wideorejestratory, przeprowadzili ponad 60 kontroli.