Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Archiwum - październik 2016

03 październik 2016, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0
Beniaminek z Rokitek uległ Feniksowi Pielgrzymka

W niedzielę rezerwy Rokitek udały się na wyjazdowy mecz do Pielgrzymki. Spotkanie beniaminków w klasie A rozpoczęło się o godz. 14.00, zaś pochmurna aura nie odstraszyła wielu sympatyków regionalnej piłki.

03 październik 2016, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0
Czarni zmierzyli się z Konfeksem Legnica
W sobotę faworytem spotkania byli gospodarze, którzy odnieśli trzy zwycięstwa, zaś Czarni z dorobkiem trzech punktów zamykają ligową tabelę. Zespół Rokitek w wyjazdowym spotkaniu tymczasowo poprowadził Janusz Cygan, a rozmowy z nowym szkoleniowcem są w toku.
03 październik 2016, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0
Burza wciąż bez punktów

W sobotnie popołudnie zespół Burzy Gołaczów udał się na wyjazdowy mecz do Męcinki.

03 październik 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Sobota na Święcie Pieczonego Ziemniaka w Przedszkolu nr 1

Po raz kolejny Dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 1 oraz Rada Rodziców zaprosili mieszkańców Chojnowa i okolic do wspólnej zabawy na Święcie Pieczonego Ziemniaka. Wydarzenie podobnie jak w latach poprzednich zgromadziło sporą rzeszę osób, spragnionych plenerowej zabawy w gronie rodziny i znajomych.

03 październik 2016, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 0
Komplet punktów na koncie Sokoła

W niedzielę na boisku w Krzywej naprzeciw siebie stanęły zespoły Sokoła i Wilkowianki Wilków.

03 październik 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Chojnowianka uległa zespołowi z Prochowic

Za nami 7. kolejka rozgrywek w legnickiej klasie okręgowej. W sobotnie popołudnie Chojnowianka gościła na własnej murawie zespół Prochowiczanki.


03 październik 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Muzeum zaprasza do podziwiania piękna zaklętego w kamieniach - za nami wernisaż wystawy

Chojnowski zamek zapełnił się kalcytami, agatami, halitami czy też kwarcami - wszystko za sprawą wystawy "Minerały Dolnego Śląska", którą już od kilku tygodni możemy oglądać w tym właśnie miejscu. Prezentowane na wystawie kamienie pochodzą z kolekcji Dariusza Majchera oraz Marka Brdaka. W miniony piątek w Muzeum Regionalnym miał miejsce wernisaż wystawy.

03 październik 2016, PWSZ im. Witelona w Legnicy, Wszystkich komentarzy: 0
Rekrutacja na magisterkę z bezpieczeństwa wewnętrznego już trwa!
W ofercie studiów magisterskich Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy dostępne są studia na nowym kierunku - bezpieczeństwo wewnętrzne. Decyzję o nadaniu Wydziałowi Nauk Społecznych i Humanistycznych uprawnień do prowadzenia studiów drugiego stopnia o profilu praktycznym na kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne podjął Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
02 październik 2016, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 3
Wyniki weekendowych rozgrywek piłkarskich

Weekendowe spotkania za nami. W klasie okręgowej drużyny z ziemi legnickiej obeszły się ze smakiem, a punkty trafiły na konto przeciwników. W klasie A Sokół Krzywa zremisował na swoim boisku, zaś Burza Gołaczów przegrała z Męcinką na wyjeździe. W meczu beniaminków zwyciężyła drużyna z Pielgrzymki. W klasie B kolejne zwycięstwo Płomienia Michów, który razem z Kolejarzem Miłkowice odskakują rywalom w tabeli.

01 październik 2016, Gimnazjum nr 1, Wszystkich komentarzy: 0
Przyjaźń bez granic (wideo)
Chojnowskie Gimnazjum nr 1 oraz Základní Škola z Mnichovo Hradište w Czechach już od zeszłego roku szkolnego, nie czekając na oficjalne podpisanie partnerstwa miast, realizują partnerską współpracę. W czerwcu gimnazjaliści z Jedynki odwiedzili swoich czeskich kolegów w trakcie wycieczki do Pragi, a we wrześniu wspólnie rozpoczęliśmy realizację projektu „Przyjaźń bez granic".
01 październik 2016, Kasia_, Wszystkich komentarzy: 10
Zapowiedź weekendowych rozgrywek piłkarskich

Weekend już się rozpoczął, wiec czas na ligowe rozgrywki. W klasie okręgowej z dołka wydostała się Chojnowianka, po zeszłotygodniowym zwycięstwie w Prusicach znacznie podniosła morale zespołu. W sobotę czeka ją trudne spotkanie, bowiem w Chojnowie zagości Prochowiczanka Prochowice.

12 październik 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 0
"Moje KSG", czyli prezentacja zdjęć z archiwium Jerzego Kucharskiego

Jednym z punktów październikowych obchodów 70-lecia chojnowskiego Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika będzie prezentacja slajdów z archiwum Jerzego Kucharskiego. Zobacz jakie fotografie będzie można zobaczyć i dlaczego warto tego dnia odwiedzić chojnowskie liceum.

01 październik 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 0
Długo wyczekiwana uchwała w sprawie budżetu obywatelskiego przyjęta

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej przyjęto uchwałę w sprawie przeprowadzenia na terenie Miasta Chojnowa konsultacji społecznych w sprawie Budżetu Obywatelskiego jako części budżetu Miasta Chojnowa na rok 2017. Pomysłodawcą koncepcji chojnowskiego budżetu obywatelskiego był radny Paweł Grabek.

12 październik 2016, admin, Wszystkich komentarzy: 1
Wielki jubileusz chojnowskiego liceum

Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika ma już 70 lat! Wielkimi krokami zbliżamy się do uroczystości związanych z tą rocznicą. Wydarzenie zatytułowane "Czy mnie jeszcze pamiętasz?" odbędzie się 15 października w budynku przy ulicy Anny i Juliusza Poźniaków 2.

06 październik 2016, SP Krzywa, Wszystkich komentarzy: 0
SP Krzywa zaprasza na obchody 70-lecia istnienia szkoły

Dyrektor, Pracownicy, Rodzice i Uczniowie Szkoły Podstawowej w Krzywej im. 10 Brygady Kawalerii Pancernej serdecznie zapraszają na uroczystość Jubileuszu 70-lecia szkoły i 10. rocznicy nadania jej imienia,