Wiadomości


Po wakacyjnej przerwie ponownie ruszyły zajęcia dla najmłodszych – wystartowała III edycja Bibliotecznej Akademii Malucha. Najmłodsi czytelnicy ponownie skorzystali z legendarnej już kolorowej chusty oraz bawili się z pomysłowymi paniami bibliotekarkami, które jak zwykle przygotowały szereg atrakcji na zajęcia. Nowy semestr Bibliotecznej Akademii Malucha uważamy za otwarty!

"Szybcy i śmieszni" czyli najnowszy program artystyczny kabaretu Paranienormalni zagości na deskach sceny sali widowiskowej chojnowskiego MOKSiR 29 września 2012 r.Na scenie – poza doskonale znaną Mariolką – zobaczymy m.in. boksera z zanikami pamięci, kulturalnego rabusia czy psychologa sportowego. Bilety czekają w biurze MOKSiR!

Tylko do końca września można oddawać głosy na swoich faworytów w konkursie „Talenty Znad Skory” mającym na celu wyłonienie największego artysty naszego miasta. Prezentacja 26 startujących odbyła się 3 marca 2012 r. w sali widowiskowej MOKSiR, zaś głosowanie rozpoczęto 16 dni później. Finałowy koncert odbędzie się 20 października – w 5 rocznicę istnienia chóru Skoranta. Zachęcamy do głosowania!
Kilkanaście dni dojrzewałem do napisania tego tekstu. Dopiero dziś jestem w stanie opisać swoje wrażenia z koncertu duetu Werbińska & Pawlina, który odbył się w chojnowskim MOKSiR 8 września 2012 r. Bo sam koncert był tylko wstępem do przygody z zapomnianym w moich słuchawkach bluesem. Słowem – w sali widowiskowej było magicznie. Więcej? Zapraszamy dalej. 
Białoruś i Litwa wyprzedziły w walce o zwycięstwo drużynę reprezentującą nasz kraj w muzycznym show realizowanym przez białoruską telewizję, w którym zmagało się osiem chórów z ośmiu krajów: Ukrainy, Białorusi, Polski, Rosji, Łotwy, Niemiec, Grecji i Izraela. Był to odpowiednik doskonale znanego nam muzycznego show „Bitwa na głosy”. W składzie zespołu Soul Family (taką nazwę przyjęła polska reprezentacja) był m.in. Łukasz Sypień, mieszkaniec naszego miasta.

174 zawodników w tym ponad 150 licencjonowanych z odległych miejsc Polski takich jak chociażby Pszczyna, Lublin, Tychy, Kórnik, Opole czy Kartuzy, 11 kategorii plus wyścigi dla dzieci oraz dorosłych amatorów, niezliczona ilość uśmiechu i ogromna frajda z zabawy – tak pokrótce prezentują się statystyki pierwszej edycji Ogólnopolskiego Kryterium Kolarskiego o Puchar Burmistrza Miasta Chojnowa, które odbyły się w naszym mieście w ostatnią sobotę. Rynek na osiem godzin zamienił się w tor kolarski, parking był stoiskiem dla retro-pojazdów, przy Dużym Kościele stały dmuchańce pełne bawiących się dzieci, a na koniec wszystkiego wjechała ekipa Quad-Cross Chojnów.

Po godzinie 14.00 na skrzyżowaniu tuż przy Rodzinnych Ogródkach Działkowych „Jaśmin” w Chojnowie doszło do zdarzenia drogowego w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe – Audi oraz Skoda. Pierwszy z nich jechał od strony ulicy Parkowej, drugi – Bolesławieckiej. W wyniku nie ustąpienia pierwszeństwa przejazdu doszło do zderzenia samochodów.



















